Apple Haziran 10, 2021 17:52

Apple’dan Tarihi Hata! Apple M1X YouTube Sayesinde Doğrulandı!

Apple'ın yeni MacBook modellerinde yer alacak Apple M1X yonga seti YouTube sayesinde doğrulandı. Apple bu hata ile tarihe geçti.
Apple’dan Tarihi Hata! Apple M1X YouTube Sayesinde Doğrulandı!

Apple kısa süre önce iOS 15, macOS 12, watchOS 8, iPadOS 15 ve tvOS 15 güncellemelerini tanıttığı WWDC 2021 etkinliğini düzenlemişti. Bu etkinlik sonrası Apple, Keynote videosunu YouTube’a yükledi. Buraya kadar her şey normal görünüyor. Ancak teknoloji devi, YouTube’daki videosunda kullandığı etiketler ile Apple M1X yonga setini doğruladı.

Apple M1X çok yakında gelebilir

Apple’ın uzun bir süredir 16 inç MacBook Pro modelini tanıtması bekleniyor. Bu modelde ARM tabanlı M1’in yerine daha fazla performans sunan M1X’in kullanılacağı söyleniyordu. Apple’ın bu tarihi hatası ile yeni yonga seti resmen doğrulanmış oldu. Muhtemelen bu model 2021’in sonuna doğru çıkışını gerçekleştirecek.

Şu anda Apple’ın M1X destekli 14 inç ve 16 inç MacBook üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ayrıca bu modellerin güncellenmiş bir endüstriyel tasarım, HDMI ve SD kart gibi daha fazla bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor. Uzun bir süre önce portları kaldıran ve tasarımı değiştiren Apple, 2-3 yıldır aynı mottoyu izliyor.

Cupertinolu teknoloji devinin bu yılın sonunda özellikle MacBook’ların tasarımını komple yenilemesi bekleniyor. Bir rivayete göre yeni iMac modellerinde kullanılan renk seçeneklerinin MacBook’lara da geleceği söyleniyor. Eğer böyle bir şey olursa kırmızı ve mor MacBook’un kapış kapış satacağını düşünüyoruz.

Kendini bu yıl yenilemek zorunda olan Apple, yıl sonuna doğru tanıtacağı yeni ürünler ile piyasaya yön vermeye çalışacak. Bakalım rakiplerinin agresif fiyat politikaları karşısında Apple nasıl bir yol izleyecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.