WhatsApp Haziran 10, 2021 12:52

Android’de İnternetsiz WhatsApp Kullanın!

Android telefonlarda yapacağız Proxy değişikliği ile internetsiz WhatsApp kullanmak mümkün. Yapmanız gereken her şeyi adım adım anlattık.
Android’de İnternetsiz WhatsApp Kullanın!

Facebook’un çatısı altında yer alan popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bildiğiniz gibi internet bağlantısı gerektiriyor. Wi-Fi veya hücresel veri üzerinden mesajlaşma, görüntülü ve sesli görüşme imkanı sunan uygulama Android’de proxy değiştirerek internetsiz de çalışıyor. Android’de internetsiz WhatsApp kullanmak için yapmanız gerekenler çok kolay. Ancak bunun bir bedeli var.

WhatsApp‘ı internet olmadan kullanmaya başladığınızda telefonunuz yine LTE‘de hizmet veriyor. Ancak WhatsApp üzerinden gönderilen veriler için size o anlık faturalandırma yapılmıyor. Birazdan değiştireceğiniz proxy ayarlarını eski haline çevirdiğinizde operatörünüz kullanımları faturalandırıyor. Yani bu yöntemi internet paketiniz bittiğinde kullanmanızda fayda var. Paketiniz yenilendiğinde ise önceki kullanımlarınız otomatik olarak paketinizden düşülecek.

Android’de internetsiz WhatsApp kullanma

1. Adım: Telefondan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümünü açın. Bu bölüm Android telefonlarda farlılık gösterebilir.

2. Adım: Karşınıza açılan ekrandan Erişim Noktası>Ekle bölümüne tıklayın.

3. Adım: Aşağıdaki bilgileri sırasıyla doldurun ve kaydedin.

  • İsim: WhatsApp
  • APN: internet
  • Proxy: 127.0.0.01
  • Bağlantı noktası: 8080

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra Erişim Noktası’nı WhatsApp olarak seçin. Bu işlemden sonra WhatsApp’ı internet paketiniz olmasa bile kullanabileceksiniz. Ancak bunun için hücresel verinizin açık olması gerektiğini belirtelim. Kullanımlarınızın bir sonraki fatura dönemine yansıtılacağını bir kez daha belirtelim.

internetsiz WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp’ın Proxy yöntemi ile internet olmadan kullanılması acil durumlarda hayat kurtaracak. Ancak internet paketi tanımladığınızda Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar>Erişim Noktası bölümüne girerek operatörünüzün proxy ayalarını seçmeniz gerektiğinin altını çizelim. Aksi durumda hücresel veride sorunlar yaşayabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.