Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2021 10:50

Xiaomi Mi 12 iPhone 13 Pro Gibi Olacak

Xiaomi'nin yıl sonu tanıtması beklenen amiral gemisi modeli Xiaomi Mi 12 hakkında ilk bilgiler geldi. Bu telefon, iPhone 13 Pro gibi olacak.
Xiaomi Mi 12 iPhone 13 Pro Gibi Olacak

Huawei’nin telefon pazarındaki payını kaybetmeye başlamasını fırsata çevirmek isteyen Xiaomi, Aralık 2020’de sürpriz bir şekilde Mi 11 ile karşımıza çıkmıştı. Bu yılda da aynı politikayı uygulamasını beklediğimi Xiaomi, muhtemelen yine yılın son ayında Xiaomi Mi 12 ile telefon dünyasını sallayacak. Etkinliğe daha aylar varken bugün telefon hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Xiaomi Mi 12 özellikleri nasıl olacak?

Gelen iddialara göre; Xiaomi, yeni amiral gemisi modelinde LTPO teknolojini barındıran OLED panel kullanacak. iPhone 13 Pro ailesinde de yer alması beklenen LTPO teknolojisine sahip OLED ekran sayesinde renklerin doğru gösterilmesinin yanı sıra, yüksek parlaklık ve yüksek verimlilik de sunulacak.

1 Hz ile 120 Hz arasında değişken yenileme hızına sahip olması beklenen bu ekran muhtemelen Xiaomi’nin MEMC teknolojisi ile desteklenecek. Bu sayede hareket bulanıklılığının da önüne geçilmiş olacak. 2022’nin en iyi ekranlarından biri olması beklenen Mi 12’nin ekranı iPhone 13 Pro‘ya kafa tutacak düzeyde olacak.

Qualcomm’un 2021’in ikinci yarısında tanıtacağı Snapdragon 9 serisi yonga setinden beslenecek olan telefonun 8 GB ve 12 GB RAM’li sürümleri bulunacak. Ayrıca bu telefonda Xiaomi’nin yeni şarj teknolojisi HyperCharge’ın yer alması bekleniyor. 200W hızlı şarja destek veren HyperCharge teknolojisi telefonu 8 dakika gibi iPhone sahiplerinin hayal bile edemeyeceği kısa sürede şarj edecek.

Xiaomi Mi 12

Telefonun kamerası hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak tahminlerimize göre bu modelde Samsung’un yeni 50 Megapiksel sensörü yer alacak. Muhtemelen ana kameraya ek olarak iki lens daha bizleri karşılayacak. Çinli teknoloji devinin yine 2022 yılına damga vuracağını şimdiden söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.