Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2021 12:22

Realme Resmen Açıkladı! Uygun Fiyatlı Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

Realme dizüstü bilgisayar duyurmaya hazırlanıyor. Uygun fiyatlı bilgisayarlar geliyor. Resmen açıklanan gelişmenin detaylarına göz atıyoruz.
Realme Resmen Açıkladı! Uygun Fiyatlı Dizüstü Bilgisayarlar Geliyor

OPPO’nun bir alt markası olarak kurulan ve Hindistan pazarını hedefine koyan Realme kısa süre içerisinde dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olmayı başardı. Üstelik firma bununla kalmayıp kablosuz kulaklık, taşınabilir şarj cihazı gibi farklı kategoriler için de ürünler geliştirmekte. Realme’nin bir süredir haberlere konu olan dizüstü bilgisayar segmentine giriş yapacağı iddiası bugün itibariyle resmileşti. Realme dizüstü bilgisayar pazarına resmen giriş yapıyor.

Realme Dizüstü Bilgisayar Geliyor

Realme Hindistan ve Avrupa CEO’su Madhav Sheth şirketin bilgisayar pazarına giriş yapacağını yukarıda görseli paylaşarak onayladı. Paylaşılan görüntü, Realme cephesinden gelecek dizüstü bilgisayarın, Apple’ın MacBook serisine benzeyen metal bir yapıya ve gümüş rengine sahip olacağını gösteriyor. Bu görüntü dışında elimizde ne yazık ki başka bir bilgi bulunmuyor.

Realme bilgisayarların MeowBook ismiyle çıkış yapacağı iddialar arasında. Intel veya AMD işlemcili versiyonlarının olup olmayacağı ise merak konusu. Realme’nin fiyat politikası göz önüne alındığında bilgisayarların uygun fiyatlı olacağı kesin. Bir diğer kesin olan bilgi ise dizüstü bilgisayarların kutudan Windows 10 işletim sistemiyle çıkacak olması.

Realme’nin ana veya kardeş şirketlerinin hiçbirinin dizüstü bilgisayar üretmediğini biliyoruz. Dolayısıyla bu noktada firmanın tecrübeli ODM’lere güvenmesi muhtemel görünüyor. Son olarak ilk Realme dizüstü bilgisayarların haziran ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.