Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2021 12:40

LG 2021 OLED TV Serisi NVIDIA G-SYNC ile Geliyor

Televizyon devi LG, yeni LG 2021 OLED TV serisini tanıttı. Nvidia- G-Sync ile oyun deneyimi televizyonlara taşınıyor. İşte detaylar.
LG 2021 OLED TV Serisi NVIDIA G-SYNC ile Geliyor

Güney Koreli panel devi LG, yeni LG 2021 OLED TV serisi ile karşımıza çıktı. Günlük kullanımın yanı sıra oyuncular için de teknolojiler sunan LG, özellikle Nvidia G-Sync desteği ile rakiplerinin bir adım önünde yer almayı başaracak gibi görünüyor. Hem AMD FreeSync hem de Nvidia G-Sync destekli bu televizyonlar, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

LG 2021 OLED TV serisi ile oyun deneyimi katlanıyor

LG OLED serisi, üstün görüntü kalitesini üstün oyun özellikleriyle sunuyor. Resmi olarak dünyanın ilk NVIDIA G-SYNC uyumlu TV üreticisi olan LG, G-SYNC ve FreeSync Premium destekli OLED modellerinde daha az takılma, gecikme ve titreşimsiz görüntü ile kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor.

LG OLED TV’ler, kendinden aydınlatmalı piksel teknolojisi ile daha iyi görüntü kalitesi ve daha hızlı tepki süresi sağlıyor. Yoğun oyun seansları sırasında LG OLED TV’ler düşük mavi ışık oranı ile göz yorgunluğunun da önüne geçiyor. Yeni eklenen Oyun Yöneticisi menüsü sayesinde de kullanıcılar daha düşük mavi ışık için hızlıca oyun ayarlarını değiştirebiliyorlar.

G1, C1 ve B1 OLED modelleri HDMI 2.1 desteği ile 120 Hz’de 4K oyun deneyimini mümkün kılıyor. Ayrıca değişken yenileme hızı (VRR), otomatik düşük giriş gecikme modu (ALLM) ve eARC desteği gibi özellikler ile yeni nesil oyun konsollarında tam performans sağlıyor.

Galeri Tasarımı G1 OLED evo, C1, B1 ve bu sene seriye yeni eklenen A1 OLED modellerinin de olduğu 2021 OLED serisini Türkiye’de satışa sunmaya başladı. İlk kez kullanıcıların beğenisine sunulan 48 ve 83 inç seçeneklerini de içeren yeni seri ile her mekan ve her kullanıcı ihtiyacı için mükemmel bir LG OLED TV bulunuyor.

LG 2021 OLED TV

LG G1 serisinde bulunan OLED evo teknolojisi panele eklenen ekstra katman sayesinde ışığın dalga boylarının iyileştirilmesini sağlıyor. Bu sayede çok daha parlak, net ve gerçekçi görüntüler elde ediliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.