Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2021 13:08

HarmonyOS İşletim Sistemi ile Çalışan İlk Buzdolabı Tanıtıldı

HarmonyOS işletim sistemi diğer akıllı ürünler arasında yayılmaya başladı. Yeni işletim sistemiyle çalışan ilk buzdolabı tanıtıldı.
HarmonyOS İşletim Sistemi ile Çalışan İlk Buzdolabı Tanıtıldı

HarmonyOS tanıtıldığında işletim sisteminin temel özelliklerinden birinin evdeki ve diğer ortamdaki tüm akıllı cihazlar arasındaki etkileşim olduğunu gördük. Sözünü ettiğimiz bu akıllı ürünlere bir yenisi eklendi ve HarmonyOS işletim sistemi ile çalışan ilk buzdolabı resmen tanıtıldı.

Çin’de Midea markasının duyurduğu buzdolabı akıllı bir ürün olduğu için kullanıcıya çeşitli özellikler sunmakta. Bunların başında buzdolabının içindeki malzemelerin tazeliği hakkında detaylar aktaran dokunmatik etkileşimler geliyor. Buzdolabını satın aldığınızda “Ne yemek yapayım?” derdinden de büyük ölçüde kurtuluyorsunuz; zira ürün bu konuda size pek çok seçenek sunuyor.

Akıllı buzdolabının yeteneklerinden biri de içeride saklanan gıda türüne göre ayarlanan özel bir nem kontrollü alan oluşturmak. Bu sayede et bazlı ürünleri çözme ihtiyacını ortadan kaldıran özel bir sıfır dereceli bir alan sağlanıyor. Bu alan aynı zamanda meyve ve sebzelerin de daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor.

HarmonyOS işletim sistemine sahip buzdolabı 194 litresi derin dondurucu olmak üzere 603 litre hacme sahip. Cihaz ayrıca enerji verimliliği ile de ön plana çıkıyor. Buzdolabı şu anda Huawei Mall’da 7.999 Yuan (yaklaşık 1.250 ABD Doları) fiyatla satılmaktadır, ancak şu anda 6.999 Yuan (yaklaşık 1.100 ABD Doları) özel indirimli fiyatıyla satın alınabiliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.