Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 9, 2021 18:20

Battlefield 2042 Tanıtıldı! Fragman Nefes Kesiyor!

Electronic Arts'ın merakla beklenen oyunu Battlefield 2042 tanıtıldı. Ön fragmanı ile nefes kesen oyun FPS türüne yeni soluk getirecek.
Battlefield 2042 Tanıtıldı! Fragman Nefes Kesiyor!

Battlefield hayranlarının nefesini kesen Battlefield 2042 bugün resmi olarak tanıtıldı. EA, DICE’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına geleceğini açıkladı. Aksiyonun durmadığı oyun son yılların belki de en iyi FPS oyunu olmaya aday gibi görünüyor.

Battlefield 2042 konusu ne?

Oyunda en ilginç olaylardan biri hortumlar, askerlerin uçabilmesi için kanat takımları ve hemen özelleştirilebilen silahlar oluyor. Aksiyonun bir an bile durmadığı oyunun konusu ise; Battlefield 2042’de dünya uçurumun eşiğinde. Gıda, enerji ve temiz su kıtlığı düzinelerce ulusun başarısız olmasına yol açarak insanlık tarihinin en büyük mülteci krizini yarattı. Bu dünyada vatansever olan ve olmayanlar, aileler, çiftçiler, mühendisler ve hatta askerler yer alıyor. Bu krizin ortasında, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya dünyayı topyekün bir savaşa çekiyor. No-Pat uzmanları her iki tarafa da katılıyorlar. Askerler bir bayrak için değil, bu yeni dünyanın geleceği için savaşıyorlar.

Geliştirici ekip DICE, haritaların yeni nesil donanımlar göz önünde bulundurularak oluşturulduğunu ve en büyük değişikliğin çok sayıda oyuncu gibi göründüğünü söylüyor. Ana modda, PC, PS5 veya Xbox Series X’te oynuyorsanız, “topyekün savaş” maçlarında 128 oyuncu olacak. Daha eski konsollar için bu sayı 64’e düşecek.

Bu modun dışında; oyunda ayrıca hazard zone adlı bir manga tabanlı modun yanı sıra üçüncü, henüz duyurulmamış çok oyunculu bir moda sahip olacak. Oyun, geleneksel bir tek oyunculu modunu içermeyecek.

Oyun konsol tarafında Türkiye’de 500 TL’ye ve PC tarafında ise 419 TL’den satılacak. 22 Ekim 2021 tarihinde çıkacak olan Battlefield 2042’nin oynanış videosu ile 13 Haziran’da gösterilecek. Muhtemelen Xbox etkinliğinde Battlefield 2042’nin oynanış videosunu göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.