Akıllı Telefon Haziran 8, 2021 9:22

Samsung’dan Ucuz Telefonlar İçin 50 Megapiksel ISOCELL Kamera

Samsung 50 megapiksel çözünürlüğünde yeni bir kamera sensörü geliştiriyor. Uygun fiyatlı telefonlarda kullanılacak kameraya göz atıyoruz.
Samsung’dan Ucuz Telefonlar İçin 50 Megapiksel ISOCELL Kamera

Samsung resmi Twitter hesabından yeni bir ISOCELL kamera sensörünün yola olduğu bilgisini verdi. 10 Haziran tarihinde tanıtılacak Samsung 50 megapiksel kamera sensörü görünüşe bakılırsa uygun fiyatlı akıllı telefonları hedef alacak.

Yapılan paylaşımda “Herkes için ISOCELL” sloganı sensörün sadece Samsung telefonlarda değil diğer marka telefonlarda da kullanılacağının ipucunu veriyor. Uygun fiyatlı akıllı telefonların kamera gelişimi açısında büyük bir adım olacak bu gelişme ile artık arka ana kameraların 48 megapikselden 50 megapiksele terfi edeceğini söyleyebiliriz.

50 megapiksel çözünürlüklü kameranın diğer teknik detayları şu an için bilinmiyor, fakat gelen bilgiler bu sensörün abisi olan yani Mi 11 Ultra / Mi 11 Pro’da kullanılan 1 / 1.12 ″ büyüklüğündeki ISOCELL GN2 kameranın bazı özelliklerinden yararlanacağı yönünde. Özellikle yeni sensörün düşük ışık performansı büyük merak uyandırıyor.

Son birkaç yıldır mobil kamera gelişimini büyük yatırımlar yapan Samsung meyvelerini toplamaya başlıyor. Bugün önemli bir tedarikçi durumuna da gelen Samsung, 50 megapiksel çözünürlüklü yeni kamerasıyla orta segment telefonları daha rekabetçi bir hale getirecek. Tabii bu da şirketin en çok satan telefon serisinde satışları daha da artıracak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.