Kripto Para Haziran 8, 2021 10:27

Kripto Paralar Çakıldı! Zarar Çok Büyük!

Kripto para borsası çalkalanmaya devam ediyor. Tüm kripto paralar bugün sürpriz bir şekilde düşüşe geçti. Zarar eden edene...
Kripto Paralar Çakıldı! Zarar Çok Büyük!

Tüm dünyayı kasıp kavuran kripto paralar çalkalanmaya devam ediyor. Neden düşüp çıktığı hala net bir parametre ile açıklanamayan bu borsalar, bugün tekrardan çakıldı. Bir ara 36.000 doları gören Bitcoin bugün 32.000 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. 1 günde yüzde 11‘e yakın bir değer kaybı yaşayan Bitcoin, hala düşmeye devam ediyor. Bu düşüşün ne zaman biteceği ise henüz bilinmiyor.

Kripto paralar çakıldı! Zarar büyük!

Sadece Bitcoin değil, diğer tüm kripto para birimlerinde de yüzde 15’e varan düşüşler yaşandı. Bugün; Bitcoin, Ethereum, Tether, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, XRP, USD Coin, Polkadot ve Uniswap para birimlerinde de ciddi düşüşler yaşandı. Bu düşüş ile kripto borsasının değeri 1.55 trilyona düştü.

ETH’nin kaybı son 24 saatte yüzde 10’u aşarak 2.464 dolar, XRP‘nin fiyatı yüzde 11 düşerek 85 cent ve DOGE’nin kaybı yüzde 13’ten fazla olarak 32 cente geriledi. Piyasadaki bu çalkalanma panik havası yaratsa da uzmanlar beklenmesi gerektiğini belirtiyor. Borsa ve altında satmadığınız/bozdurmadığınız sürece zarar etmiş sayılmıyorsunuz. Eğer elinizde kripto para varsa beklemeniz şimdilik mantıklı olacak gibi görünüyor.

Kripto paralar

Türkiye’de kripto paralar için yeni düzenlemelerin geleceğini belirtelim. Thodex skandalından sonra artık diğer insanların da mağdur olmaması için bu piyasanın denetlenmesi ve vergilendirmesi gerekiyor. ABD’ye göre terörün finansmanında kullanılan kripto para birimleri bakalım gelecek mi olacak yoksa balon mu? İzleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.