Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 8, 2021 14:22

Apple Android Telefonları Aşağıladı!

iOS 15 sunumu sırasında Apple Android telefonları aşağıladı. Apple'ın FaceTime görseli Android'cileri çok ama çok kızdıracak.
Apple Android Telefonları Aşağıladı!

WWDC 21 etkinliğinde iOS 15 sürümü gösteren Apple, FaceTime için büyük atılımlar yaptığını açıkladı. iOS 15 ile birlikte FaceTime sohbetlerinin linki oluşturulabilecek ve bu link sayesinde Android telefonlardan da aynı Zoom‘da olduğu gibi görüşmeye katılınabilecek. Ancak Apple bu noktada büyük bir skandala imza attı. Apple Android telefonları kullandığı görsel ile resmen aşağıladı diyebiliriz.

iPhone X ile 2017 yılında parmak kadar çentiği hayatımıza kazandıran değerli Apple, bu çentiği 2021 yılına girmemize rağmen hala kullanıyor. Android tarafında nokta çentiğin yanı sıra ekran altı kamera sensörleri de kullanılıyor. Aradaki farkı siz anlayın artık. Ancak Apple’ın FaceTime’ın Android’de çalıştığını göstermek için kullandığı telefon, ön kamerası ile dikkat çekti. Dev bir nokta çentik kullanan Apple, bizi 2018 yılına geri götürdü. Çünkü en son o ölçekte bir çentik 2018 yılında kullanılmıştı.

Kendi cihazlarını öveceğim derken Android‘i böylesine aşağılamak çok yanlış. Apple’ın bu hareketi kısa süre içerisinde sosyal medyada da tepki topladı.

Apple’ın yıl sonuna doğru tanıtacağı ve ülkemizde 20.000 TL‘ye satılacak olan iPhone 13 Pro Max modelinde de yine çentik yer alacak. Ancak bu çentik biraz daha küçük olacak. Kendine bakmadan rakip platformu çentikten vurmak Apple’a hiç yakışmadı diyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.