WhatsApp Haziran 7, 2021 12:24

WhatsApp için Uzun Süredir Beklenen Özellik Yakında Geliyor!

WhatsApp için çok seveceğiniz özelliğin yakında geleceği açıklandı. Bu özellik ile hesabınızı dilediğiniz telefonunuzda kullanabileceksiniz.
WhatsApp için Uzun Süredir Beklenen Özellik Yakında Geliyor!

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp, yeni gizlilik politikası ile çok eleştirilmişti. Geri adım atmayacağını belirten mesajlaşma uygulaması, baskılara ve tepkilere dayanamadı ve geçtiğimiz günlerde bu politikasını isteğe bağlı olarak güncellemişti. Müşterilerini Telegram ve Signal gibi uygulamalara kaptırmak istemeyen WhatsApp’tan bugün yeni bir özelliğin geleceği ortaya çıktı.

WhatsApp için çoklu cihaz desteği geliyor

WhatsApp‘ın, 2019’dan beri hizmeti aynı anda birden fazla cihazda kullanma özelliğini test ettiği biliniyordu. Ancak bu özelliğin ne zaman geleceğine dair en ufak bir bilgi kırıntısı bile yoktu. Ta ki bugüne kadar. WhatsApp’ın CEO’su Will Cathcart ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg; WABetaInfo ile yaptığı röportajda, çoklu cihaz desteğinin beta sürümünde kullanıma sunulacağını onayladı.

Açıklamalara göre bu özellik iki ay içerisinde muhtemelen yaz sonu bizlerle birlikte olacak. iOS ve Android kullanıcılarına eş zamanlı olarak sunulması beklenen bu özellik sayesinde tek bir hesabınızı birden fazla cihazda aynı anda kullanabileceksiniz. Örneğin; iPhone’daki hesabınızı aynı anda Android telefonunuza veya iPad’inize bağlayabileceksiniz. WhatsApp’ın ilk etapta maksimumda 4 cihaza kadar destek vermesi bekleniyor. Bu destek sayısının ilerleyen yıllarda artırılacağı dda söyleniyor.

WhatsApp

Röportajda, ayrıca Facebook CEO’su çok yakında kaybolma modunun da kullanılabileceğini doğruladı. Bu, özellik sayesinde WhatsApp’tan mesajlar, fotoğraf, video ve ses kayıtları bir süre sonra silinecek şekilde gönderilebilecek. Tabii bu özellik aktifleştirildiğinde karşı tarafa bildirim gidecek.

WhatsApp’ın yeni özellikleri ile müşterilerini memnun etmeye çalıştığı ortada. Gizlilik politikası ile suyu bulandıran Facebook’un geri adım atması oldukça sevindirici. Umarız bir daha böyle bir şeye kalkışılmaz ve platformu güvenli bir şekilde kullanmaya devam ederiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.