Akıllı Telefon Haziran 7, 2021 12:50

Samsung Galaxy S22 Beklenen Özelliğe Sahip Olmayacak

Önümüzde uzun bir süre olmasına rağmen Samsung Galaxy S22 cephesinde sular durulmuyor. Telefonun kamerasına dair önemli bir gelişme yaşandı.
Samsung Galaxy S22 Beklenen Özelliğe Sahip Olmayacak

Samsung Galaxy S22 serisi bir aksilik olmazsa Ocak 2022’de resmiyet kazanacak. Önümüzde altı ay kadar bir süre olmasına karşın telefon serisi gündemden düşmüyor. Güney Kore medyasında yer alan bir haberde Galaxy S22 serisinde ekran alt kamera teknolojisinin yer alıp almayacağı konusunda önemli bir bilgi geçildi.

Samsung Galaxy S22 Serisi Standart Ön Kamera İle Gelecek

Habere Göre Samsung, Galaxy S22’de ekran altı kamera sistemini uygulamama kararı aldı. Bunun için iki gerekçe öne çıkıyor. Bunlardan ilki Samsug hala ekran altı kamera teknolojisinin görüntü kalitesinden memnun değil. Galaxy S22 Ultra gibi gözde ve kamera odaklı bir telefonun ön kamera noktasında rakiplerinin çok gerisinde kalması satışlara zarar verebilir. Bir diğer gerekçe ise üretim noktasında karşılaşılan güçlükler. Galaxy S22 serisi milyonlarca adet satacak ve henüz bu seviyede bir üretim hattı oluşturabilmiş değil.

Ekran altı kamera teknolojisi, açık renkli duvar kağıtlarında böyle görünecek.

Ekran altı kamera teknolojisi, açık renkli duvar kağıtlarında böyle görünecek.

Henüz emekleme döneminde olan ekran altı kamera teknolojisi önümüzdeki aylarda tanıtılacak Xiaomi Mi Mix 4 modelinde kendisini tekrar gösterecek. Buradaki elde edilen gelişme önemli zira, rekabetçi bir performans elde edilirse bu teknoloji gelecek yıl daha da yaygınlaşacaktır.

Yine ağustos / eylül döneminde tanıtılacak Galaxy Z Fold 3 modelinde de ekran altı kamera sistemini göreceğiz. Galaxy Z Fold 3’te kullanılacak yeni sistem, mevcut ekran altı kamera teknolojisine kıyasla görüntü %40 daha fazla ışık geçirgenliğine sahip olduğu bildiriliyor. Katlanabilir akıllı telefonun nasıl bir ön kamera performansı sunacağı merak konusu. Heyecanla bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.