Akıllı Telefon Haziran 7, 2021 16:54

OnePlus Nord CE 5G Fiyatı ve Resmi Görüntüsüyle Karşınızda

OnePlus Nord CE 5G sadece üç gün sonra sahne olacak. Orta segmentin bu yeni yakışıklısı ilk kez karşımıza çıktı. Telefonun fiyatı da belli.
OnePlus Nord CE 5G Fiyatı ve Resmi Görüntüsüyle Karşınızda

10 Haziran tarihinde resmi duyurusu gerçekleşecek OnePlus Nord CE 5G cephesinde neredeyse bilinmeyen bir detay kalmadı. Sadece üç gün sonra tanıtılacak orta segment telefon Hindistan’da ön sipariş toplama başladı. Böylelikle telefonun hem fiyatını hem de nasıl bir tasarıma sahip olacağını öğrenmiş olduk.

Öncelikle fiyattan başlayalım. Nord CE 5G aynı zamanda tanıtılacağı ülke olan Hindistan’da 315 $’dan fiyatlandırıldı. Hiç de fena olmayan bir fiyattan listelenen telefonu ön sipariş sürecinde satın alanlar telefonla birlikte 37 $ değerinde bazı hediyelere de sahip olacaklar.

Nord CE 5G’nin yayınlanan ilk resmi görüntüsü telefonda üçlü arka kameranın yer alacağını onaylıyor. Artık OnePlus ile özdeşleşen buz yeşili renkte karşımıza çıkacak telefonda en az bir renk seçeneğinin daha olması bekleniyor. Peki Nord CE 5G teknik özellikler noktasında neler sunuyor? Şimdi bunlara göz atalım.

OnePlus Nord CE 5G Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.43 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde ve 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Gücünü 8nm üretim sürecine sahip Snapdragon 750G işlemcisinden güç alacak telefonda 6GB + 64GB ve 8GB + 128GB şeklimde iki bellek seçeneği olacak.

Telefonda üçlü kamera paketinin yer alacağını belirttik. Ana kamerada 64 megapiksel çözünürlüklü bir sensörün yer alacağı zaten onaylandı. Ön tarafta ekran üzerine yerleştirilecek delikte 16 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera taşıyacak olan telefonda parmak izi tarayıcısı da yine ekrana gömülü halde olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.