iPhone Haziran 7, 2021 13:23

iPhone 13 Pro Karalara Bürünüyor! Sonunda Apple!

Apple'ın merakla beklenen iPhone 13 Pro modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Apple nihayet gerçek siyah rengine geçiş yapacak.
iPhone 13 Pro Karalara Bürünüyor! Sonunda Apple!

Apple bir aksilik yaşanmaz ise Eylül ayında yenilikler ile gelecek olan iPhone 13 ailesini tanıtacak. iPhone X ile gelen çentiği nihayet bu yıl küçültecek olan Apple, özellikle iPhone 13 Pro ailesi ile farkını ortaya koyacak. Tasarımsal açıdan iPhone 12’nin rötuşlanmış hali olması beklenen yeni seri, kamera sistemi ve işlemcisi ile bu sefer olmuş dedirtecek.

Eylül’e yaklaştıkça yeni modeller hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Mini ve ana modelde ikili kamera kurulumunun çapraz bir şekilde konumlandırılacağı geçtiğimiz haftalarda CAD görselleri ile resmileşmişti. Bugünkü sızıntı ise Pro ailesini ilgilendiriyor. Bildiğiniz gibi Apple uzun zamandır siyah renginin tonunu sürekli değiştiriyordu. iPhone 7 ile gelen Jet Black renginin çok ilgi görmesine rağmen Apple bu rengi kaldırmıştı.

iPhone 13 Pro simsiyah olacak

Siyah rengini bir türlü oturtamayan Cupertinolu firma, bu yıl nihayet simsiyah renk seçeneğini sunacak. Mat siyah olarak isimlendirilecek olan bu renk seçeneğinin sadece Pro ailesine özel olacağı söyleniyor. Apple’ın böyle huyları vardır. iPhone 7’nin Jet Black rengi de sadece 128 GB’lık sürümünde yer almıştı.

iPhone 13 Pro

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan Pro serisinde üçlü kamera kurulumu kullanılacak. Bu kameralara ek olarak LiDAR tarayıcıya yer verilecek. Bu sayede derinlik algılama konusunda yine Apple farkını ortaya koyacak. Fiyat konusuna gelecek olursak, Apple’ın bu yıl fiyat artırması bekleniyor. 100 doları bulması beklenen bu artışa çip krizi ve koronavirüs bahane gösterilecek. Bu 100 dolarlık artışın ülkemize 1.000 TL‘den fazla olarak yansıması bekleniyor. Yani anlayacağınız iPhone almak artık tamamen hayal olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.