Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 7, 2021 10:15

Fenomen Başak Ermiş Dayak Yedi Sosyal Medya Ayaklandı!

Kadına şiddet maalesef ki ülkemizin kanayan yarası. Şimdi de fenomen Başak Ermiş, ünlü oyuncudan dayak yedi ve sosyal medya karıştı.
Fenomen Başak Ermiş Dayak Yedi Sosyal Medya Ayaklandı!

Türkiye’de kadına şiddet maalesef ki durmuyor. Kadına el kaldıranların cezasız kaldığı ülkemizde bugün de fenomen Başak Ermiş mağdur oldu. Başak Ermiş’in aktardığı bilgilere göre; ünlü oyuncu Can Topçu‘dan dayak yemiş. 22 yaşındaki Başak, 3 aydır beraber olduğu Sıfır Bir dizisi oyuncusu 19 yaşındaki Can Topçu’nun şiddetine maruz kaldı.

Başak Ermiş sevgilisinden dayak yedi!

Başak, giydiği tayttan dolayı erkek arkadaşının sinirlendiğini ve kendisini dövdüğünü iddia ediyor. Aldığı darbeler sonrasında bayılan Başak, kendine geldiğinde eniştesini arayıp “Ölmek istemiyorum, kurtarın beni.” dedikten sonra olay yerinden alınmış.

Polis karakoluna giderek şikayetçi olan mağdur kadın; “Bayıldıktan sonra beni uyandırmaya çalıştı, uyandığımda gitti. Hemen eniştemi aradım, geldi aldı beni. Darp raporu aldık. Anneme gittim. Üç aydır kendisine bakıyorum kira olsun, yemeği, uçak biletleri, taksileri, telefonu yok kulaklık istemesi sürekli bir şeyler aldım. Babası ömrü hayatı boyunca bu kadar bakmamıştır. Besle kargayı oysun gözünü. Bir daha böyle bir şeye cesaret edeceğini düşünmüyorum. Çevremdeki herkes uyardı, birkaç güne cinayet haberlerinde görürüz diye ama inanmadım.” ifadelerini kullandı.

Başak Ermiş

Yaşanan bu olayın ardından sosyal medya adeta yıkıldı. Kadına şiddet olaylarında birlik olan sosyal medyada Başak’a destek mesajları yayınlandı. Olayın sosyal medyaya yayılmasının aradından Can Topçu’dan da açıklama geldi.

Topçu; Instagram hesabı üzerinden; “El kaldırmamam gerekirdi. Ben vurmak istemedim, evden dışarı çıkacaktım kapıyı kitledi ağır küfürler etti. Sonunda o vurunca olanlar oldu. Ben özür diliyorum. Ben ne kadar haklı veya haksız olsam onun da bu konuda haksız olduğunu düşünüyorum. Vurduğum için haksız oldum ama iftiraları kabul etmiyorum. Sizlerde en kısa zamanda farkına varacaksınız.” açıklamasını yaptı.

Şimdilik bu olayın mahkeme salonlarına taşınıp taşınmayacağı ve hakimin feci bir şekilde şiddet gören kadının yanında olup olmayacağı bilinmiyor. Umarız bu artık son olur ve kadına şiddet olayları ile bir kez daha karşılaşmayız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.