Akıllı Telefon Haziran 7, 2021 21:02

FaceTime Android ve Windows Desteği Yolda!

Ve beklenen gelişme yıllar sonra gerçekleşmek üzere. FaceTime Android ve Windows cihazlarda kullanıma açılıyor. Son gelişmeleri aktarıyoruz.
FaceTime Android ve Windows Desteği Yolda!

Apple herhangi bir cihazını kullanmayan insanları da bir şekilde kendi ekosistemine dahil etmek istiyor. Bu yönde önemli bir gelişme şu sıralar devam eden Apple WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleşti. FaceTime Android ve Windows desteği sunmaya hazırlanıyor.

Apple, iOS olmayan kullanıcıların da gelecekte tarayıcı üzerinden doğrudan FaceTime aramalarına katılmalarının önünü açacak. Apple’ın dolaylı olarak yaptığı bu açıklama FaceTime üzerinde konuşma yaparken uyumlu cihazlar arasında bir Android telefon ve bir de Windows yüklü dizüstü bilgisayar gösterdi. Apple’ın gösterdiği Android tabanlı telefonun modası geçen bir tasarıma sahip olması da (çentikli, kalın çerçeveli ve sanal butonlar) dikkatlerimizden kaçmadı.

Apple’ın bazı hizmetlerinin (Apple Music gibi) Android platformunda uygulama biçiminde yer almasına alıştık, fakat FaceTime konusunda farklı bir yol izleniyor. Yine de FaceTime aramalarını bir web tarayıcısı aracılığıyla bile Android’e getirmek, şirketin bugüne kadarki stratejilerinde dönüm noktalarından biri olabilir. Bu gelişmenin daha fazla Apple hizmetinin Android uyumluluğu kazanması anlamına gelip gelmeyeceğini söylemek içinse henüz erken.

FaceTime’ın diğer platformlara açılacak olmasının Apple için yeni bir dönem olabileceğinden söz ettik. 2010 yılında Steve Jobs, FaceTime’ı ilk duyurduğunda herkese açık bir hizmet olacağını ifade etti. Fakat Apple aradan geçen on bir yılda kendi sınırlarının dışına çıkmadı.  Neyse ki bu son gelişme Jobs’un isteğini bir nebze olsun yerine getiriyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.