Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 5, 2021 11:57

Xiaomi Depremleri Tespit Ederek Hayat Kurtarmaya Devam Edecek!

Çinli teknoloji devi Xiaomi'den yeni haberler var. Depremlere yönelik algoritmalar üzerinde çalışan şirket hayat kurtaracak gibi görünüyor.
Xiaomi Depremleri Tespit Ederek Hayat Kurtarmaya Devam Edecek!

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi olan Xiaomi hayat kurtarmaya hazırlanıyor. Anavatanı Çin’de depremlere yönelik algoritmalar üzerinde çalışan şirket, depremi haber vererek can kaybının önüne geçmeye çalışacak. Ülkemiz de ve dünya da popüler bir konumda yer alan telefon üreticisi, attığı adımlar ile de yakından takip ediliyor. Birbirinden farklı telefon modelleri ile milyonlara ulaşmaya devam eden şirket, yepyeni teknolojik adımlar atmaya devam ediyor. Depremlere yönelik çalışmalar gerçekleştiren şirket, hayat kurtarmaya kararlı görünüyor.

Bugün ortaya çıkan yeni detaylar da Çinli şirketin depremleri uyaran bir deprem uyarı sistemi geliştirdiği ifade edildi. Son zamanlar da Çin geleninde yaşanılan depremlerden ilham alan şirket, hayat kurtaran bir algoritma üzerinde çalıştı.

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi Deprem Uyarı Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Bugün gelen detaylar ile şirketin deprem uyarı sistemi üzerine çalıştığı bir kez daha doğrulandı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda da Çinli şirketin depremlerle alakalı bir takım ürünler üzerinde çalıştığından söz etmiştik. Beklenen oldu ve şirket yeni algoritmasını duyurdu. Yeni algoritma depremleri daha önce tespit edecek ve hayat kurtaracak. Daha önce 35 depremi tespit ettiği ifade edilen algoritma, telefonlar üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar telefonları yardımıyla depremin olacağı zamanı öğrenebilecek, depremleri telefonlarında izleyebilecekler. Uyarılar sayesinde de kullanıcılar depremin büyüklüğünü öğrenebilecekler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.