Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 5, 2021 12:51

Apple AirTag İçin Önemli Güncelleme

Popüler dünyanın en ünlü şirketlerinden olan Apple AirTag modelleri için gizlilik sorunlarını ele alan bir güncelleme yayınladı.
Apple AirTag İçin Önemli Güncelleme

2021’in sonuna doğru iPhone 13 serisini karşımıza çıkaracak olan Apple durmuyor. 2022 yılın da piyasaya süreceği MacBook’lar üzerinde de çalışan şirket, başarılı gidişatına devam ediyor. Son bir kaç aydır katlanabilir iPhone modeli ile haberlerimize konu olan şirket başarılı gidişatına kaldığı yerden devam ediyor. Şirket uzun bir süredir gizlilik sorunları ile gündeme geliyordu. Şirket yeni yayınladığı güncelleme de bazı ürünlerinin gizlilik sorunlarını çözüme kavuşturdu. Apple AirTag modelleri için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme ile gizlilik sorunlarına odaklanan şirket kullanıcıların geri bildirimlerine de titizlikle yaklaştı. Biz de gelişmeleri takip ettik ve güncellemeyin detaylarına ulaştık. Bakalım detaylar da ne tür bilgiler yer alıyor.

Apple AirTag

Apple AirTag

Apple AirTag Güncellendi

Bu sabah saatlerin de yapılan duyuru da cihaz için yeni bir güncellemenin yayınlandığı ifade edildi. Güncelleme ile uzun bir süredir kullanıcılar tarafından ifade edilen gizlilik endişeleri giderilmeye çalışıldı. Önemli bir güncelleme olarak duyurulan yeni duyuru da gizlilik sorunu enine boyuna ele alındı. Yayınlanan yeni güncelleme ile cihazların gizliliği ve güvenliği iyileştirildi. Cihazların çalınmasına karşı kullanıcılara daha erken haber verileceğini ifade eden güncelleme, süreyi azaltarak kullanıcıları daha çabuk bilgilendirecek. Güncellemenin dosya boyutu hakkında ne yazık ki bir detay yer almıyor. Yakında detaylandırılabilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.