Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 4, 2021 21:52

Samsung Üçlü Katlanır Telefon Ortaya Çıktı! Bu Nasıl Olur?

Güney Koreli Samsung şimdi de üçlü katlanır bir telefon üzerinde çalışıyor. Telefonun patenti bugün internete sızdırıldı.
Samsung Üçlü Katlanır Telefon Ortaya Çıktı! Bu Nasıl Olur?

Katlanabilir telefonlar üzerinde çalışan Samsung‘dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şu sıralar yayınladığı güncellemeler ile haberlerimizden eksik olmayan şirket attığı adımlarla olay oluyor. Katlanabilir telefonlar ile teknolojiye farklı bir akım getirecek olan şirket, yine rakiplerini geride bırakacak. Bugün birbirinden farklı telefonlarına güncellemeler getiren şirket, başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Yıl sonuna doğru katlanabilir ürünlerini karşımıza çıkaracak olan şirket, farklı tasarımlara da imza atacak. Bu kez de şirketin üçlü katlanır bir telefon üzerinde çalıştığı internete sızdırıldı. Patent ortaya çıktı. Samsung üçlü katlanır telefon geliyor.

Bu yıl 5 milyondan fazla katlanabilir akıllı telefon raflardaki yerini alacak. Bu telefonlar arasında da en çok ilgiyi gören Güney Koreli şirketin telefonları olacak.

Samsung

Samsung

Samsung Üçlü Katlanır Telefon Geliyor

Bugün ki sızıntılar ile edindiğimiz bilgilere göre üçlü katlanabilir telefonun menteşe tasarımı Galaxy Z Fold 2’ye epey benziyor. Kasım 2020’de başvurulan patent, 3 Haziran 2021’de onaylandı. İnternete sızdırılan patente göre şirket üçlü katlanır bir telefon üzerinde çalışıyor. Ön tarafında küçük bir delikli kesim tasarımına sahip olan telefon arka tarafında ise katlandığı iki ayrı menteşeye yer veriyor. Arka panel, dikey bir modülde düzenlenmiş üçlü kameraları barındırıyor. Bu kameraların lens barındırıyor olabileceği tahmin ediliyor.

Samsung

Samsung

Katlanabilir telefon modeli üçlü katlama menteşeleri ile rakiplerinden ayrılacak. Yeni telefon hakkında patent dışında herhangi bir bilgi yer almıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.