Akıllı Telefon Haziran 4, 2021 15:22

Redmi Note 10 Pro Fiyatı Zamlandı! Türkiye Etkilenebilir

Redmi Note10 Pro fiyatı itibariyle bu defa üzdü. Orta segmentin yıldızı bir zamla gündemde.Telefonun Türkiye fiyatı zamdan etkilenebilir.
Redmi Note 10 Pro Fiyatı Zamlandı! Türkiye Etkilenebilir

Mart ayında tanıtılan Redmi Note 10 serisinde ikinci fiyat artışı gerçekleşti. Xiaomi Hindistan, nisan ayında sürpriz bir şekilde Note 10 modelinde fiyat artışına gitti. Benzer artış şimdi Note 10 Pro cephesinde de gerçekleşiyor. Zamla birlikte Redmi Note 10 Pro fiyatı ne kadar oldu? Bu zamdan Türkiye etkilenir mi? Şimdi bu detaylara bakalım.

Redmi Note 10 Pro Fiyatı Arttı

Redmi Note 10 Pro’nun 6GB RAM + 128GB versiyonunda fiyat 500 rupi yaklaşık 7 dolar arttı. 8GB RAM + 128GB’lık versiyonda henüz bir fiyat artışı yok, fakat olacağı beklentisi hakim. 7 dolarlık (61 TL) zam ufak bir artış görünebilir fakat, üretim hattının gerçekleştiği bir ülkede telefona yapılan zam diğer pazarlara çok daha farklı yansıyacağı kesin.

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 Pro

Türkiye özelinde konuşacak olursak ÖTV, KDV diğer özel tüketim vergilerinin eklenmesiyle birlikte 61 TL’lik zam Türkiye’deki fiyata en az 150 / 200 TL yansıyacak anlamına geliyor. Türkiye’de bir de döviz kuru gerçeği var ki; gün geçtikçe rekorlar kırılıyor ve tüm bu artışların fiyatlara yansıma an meselesi.

Hemen hatırlatalım. Redmi Note 10 Pro’nun 6GB RAM + 128GB’lık 3.999 TL, 8GB RAM’e sahip seçeneği ise 4.299 TL’den satışa sunuldu. Farklı e-ticaret sitelerinde biraz daha düşük fiyatlara satın alınabilecek telefona ilgi oldukça fazla. Fiyat tarafında yaşanan herhangi bir değişimi anbean sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.