Akıllı Telefon Haziran 4, 2021 10:54

Honor 50 ve 50 Pro’nun Çarpıcı Kameraları Sızdırıldı!

Honor 50 ve 50 Pro akıllı telefonların tanıtım tarihleri yaklaşıyor. Honor'un bir sonraki telefonları kamera tarafında iddialı olacaklar.
Honor 50 ve 50 Pro’nun Çarpıcı Kameraları Sızdırıldı!

Honor 50 serisinden net görüntüler gelmeye başladı. Honor 50 ve 50 Pro şirketin 16 Haziran tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte resmiyet kazanacak. Son olarak GSMArena sitesinin ortaya çıkardığı iki görsel telefonların kamera birimlerine yakından göz atmamızı sağlıyor.

Honor 50 ve 50 Pro Karşınızda!

Görüntülerde karşımıza çıkan kamera tasarımına aslına bakarsanız aşinayız. İlk olarak Huawei P50 serisine dair sızıntılarda görünen bu tasarım son dönemde birbirini tekrar eden kamera dizilimlerinden sıyrılarak yeni bir anlayış ortaya koyuyor.

Honor 50 Pro modelinden başlayacak olursak; telefondaki ana kamera 108 megapiksel çözünürlüğünde sensör ve f/1.8 lensten oluşuyor. Alt bölümdeki halkada iki kamera göze çarpıyor ve bunlardan biri muhtemelen telefoto sensör olacaktır. Bu iki kameranın özellikleri henüz belli değil, fakat Pro modelde bir periskop kameranın olmayacağı anlaşıldı. Önceki sızıntılarda periskop kameralı bir telefon karşımıza çıkarılsa da, bunun Honor 50 Pro Plus olabileceği tahmin ediliyor.

Tanıtım tarihi yaklaşan telefonlar iddiaya göre vlog çekim özelliklerine odaklanacak. Dolayısıyla seride iddialı bir ön kamera görmemiz mümkün. Honor 50’ye 6nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Snapdragon 778G işlemcisi güç verecek. Söz konusu Pro model olduğunda ise işlemci biriminde bu defa Snapdragon 888’i göreceğiz. Honor50 ve 50 Pro’da ayrıca 66W ve 100W kablolu hızlı şarj destekleri göreceğiz.

Henüz kesinleşmemiş olmakla birlikte Honor 50 Pro’da 6.79 inç büyüklüğünde Quad HD + çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekranın yer alacağı ifade ediliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.