Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 3, 2021 17:10

WhatsApp Çoklu Destek Alacak! Nasıl Yani?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yakın da çoklu cihaz desteğini kullanıma sunacağını resmi olarak doğruladı. Geliyor yeni özellik.
WhatsApp Çoklu Destek Alacak! Nasıl Yani?

Aylardır çeşitli güncelleme haberleri ile radarımıza takılan WhatsApp durulmuyor. Son olarak gizlilik politikasını Türkiye’de yürürlüğe sokmayacağı konusunda haberlerimize konuk olan uygulama yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kullanıcılarına bir dizi çıkartma paketini ücretsiz olarak sunan uygulama, alacağı güncellemeler ile yepyeni özelliklere erişmeye devam edecek. Milyonlarca kullanıcı kaybeden popüler uygulama şimdi de çoklu cihaz desteğini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Platformlar arası senkronizasyonu söz konusu olan uygulama, özelliği resmen onayladı. Yakında gelecek.

Uzun bir süredir kullanıcılar tarafından beklenen pek çok özellik birer birer gelmeye devam ediyor. Popüler uygulama milyonlarca kullanıcısı kaybettikten sonra yenilikler üzerinde çalıştı ve birer birer karşımıza çıkarmaya başladı. Şirket yakın da çoklu platform desteğini de karşımıza çıkaracak.

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp Çoklu Platform Desteği Nedir?

Çoklu platform desteği ile birlikte popüler mesajlaşma uygulaması 4 farklı platformda aynı anda kullanılabilecek. Bir süredir iPad uygulamasının geliştirildiği yönde haberler ile gündeme gelen uygulama bugün resmiyet kazandı. Şirket yetkilileri yaptığı açıklama da uygulamanın çoklu platform desteğini yakında sunacağını ifade ettiler. Yani iPad platformu için yeni bir uygulama yerine uygulamayı farklı platformlar da çalışsın diye senkronize edecekler. Tabii bu özellik için şuan da herhangi bir tarih verilmiyor. Buna ek olarak uygulama bazı mesajları belirli bir süre sonra otomatik silecek bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.