Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 3, 2021 12:23

Samsung Ve Xiaomi Bir İlke İmza Attılar!

Akıllı telefon pazarının liderleri olan Samsung ve Xiaomi, 2021'in ilk çeyreğinde EMEA akıllı telefon pazarına liderlik etti.
Samsung Ve Xiaomi Bir İlke İmza Attılar!

Akıllı telefon pazarındaki rekabet gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Günümüz de akıllı telefon pazarının lideri Samsung olurken Çinli Xiaomi‘de onu yakından takip eden telefon üreticisi oluyor. Güney Koreli şirket Mayıs ayında 350 farklı güncelleme ile akıllı telefon pazarındaki liderliğini devam ettirirken, Çinli dev de satışları ile dillere destan bir konuma yükseldi. Hatırlayacağınız üzere 2020’nin dördüncü çeyreğinde Apple akıllı telefon pazarının lideri konumuna yükselmişti. Güney Koreli şirket ise 2021’in ilk çeyreğinde liderliği geri devralmıştı. Bugün gelen bilgiler ile Güney Koreli şirketin ve Çinli şirketin 2021’in ilk çeyreğin de EMEA akıllı telefon pazarına liderlik ettiği ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi böyle devam ederse Güney Koreli telefon üreticisini geride bırakacak. Ülkemizde de oldukça sevilen iki telefon markası uzun süredir aralarındaki rekabeti sürdürmeye devam ediyorlar.

Samsung

Samsung

Samsung Ve Xiaomi Rekabete Doymuyor

Çinli telefon üreticisi bu yılın ilk çeyreğin de rekor bir büyüme kaydetti ve hala da büyümeye devam ediyor. Milyonlarca adeta telefonu piyasaya süren şirketler bugün de satış rakamlarına dair bir detay ile haberlerimize konu oldular. 93 milyondan fazla telefon sevkiyatı gerçekleştiren iki önemli telefon üreticisi edindiğimiz bilgilere göre 2021’in ilk çeyreğin de EMEA bölgesinde telefon liderleri oldular. EMEA bölgesini bilmeyenler için belirtelim, EMEA bölgesi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içeriyor. EMEA akıllı telefon pazarı 2021’in ilk çeyreğin de yüzde 20.9 büyüme kaydetti. Bu süre içerisinde bölgedeki satışlar da 31.676 milyar ABD doları gelir elde edildi. İki teknoloji devi EMEA bölgesindeki büyümeleri ile bir ilke imza atmış oldular.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.