Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 3, 2021 20:28

Samsung Galaxy A22 5G Detayları Sızdırıldı!

Akıllı telefon pazarının lideri Samsung'un yeni bir telefonu daha sızdırıldı. 90Hz yenileme oranına sahip Samsung Galaxy A22 5G geliyor.
Samsung Galaxy A22 5G Detayları Sızdırıldı!

Pazarın lideri olan Güney Koreli teknoloji devi bir yandan güncellemelerine diğer yandan da akıllı telefonlarına hız vermeye devam ediyor. Bu sabah 2019 model tablet modeli için Android 11 güncellemesi yayınlayan şirket, şimdi de yeni bir telefon modeli ile gündeme geldi. Aslında daha önce bu telefonun sızıntı haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise telefonun bazı teknik özellikleri internete sızdırıldı. Merak konusu haline gelen telefon modeli ne zaman piyasaya çıkacak bilinmezken özellikleri epey tatmin edici olacak. Samsung Galaxy A22 5G özellikleri ile dillere destan olacak.

Akıllı telefon pazarına katılmaya hazırlanan telefon modeli, 5Gteknolojisi ile karşımıza çıkacak. Bünyesin de 6.4 inç yada 6.6 inç ekran oranına yer verecek olan akıllı telefon Google Play Console üzerinde de sergilendi. Hadi detaylara bir bakalım.

"<yoastmark

Samsung Galaxy A22 5G Özellikleri

90Hz ekran yenileme hızına sahip olacak olan telefon 1080p çözünürlük ile karşımıza çıkacak. 4G varyantının da olabileceği sızdırılan telefonun temel de 720p çözünürlüğe ve 60Hz ekran yenileme hızına sahip olabileceği ifade ediliyordu. Bugün gelen detaylar da telefonun 230 euro olarak piyasaya sürüleceği ifade edildi. Telefonun MediaTek Dimensity 700 yonga setine sahip olması beklenirken, 2.2Ghz’de çalışan iki Cortex-A76 çekirdeğe ev sahipliği yapacağı biliniyor. Cihazın 48MP’lik ana kamerasına ek olarak, 5MP ultra geniş kamera ve 13MP’lik selfie kamerası olacak. 4K video kaydını da desteklemesi beklenen telefon modeli 15W hızlı şarj ve 5.000mAh bataryası olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.