Akıllı Telefon Haziran 3, 2021 14:39

Realme Resmen Açıkladı! İki Bomba Yolda

Realme bugün Hindistan'da gerçekleştirdiği etkinlikte iki önemli telefonun yolda olduğu bilgiini verdi. Bunlardan biri Realme GT Camera.
Realme Resmen Açıkladı! İki Bomba Yolda

Akıllı telefon fiyatlarının tavan yaptığı şu sıralarda ülkemize baktığımızda döviz kurunun yukarı doğru hareket etmesiyle fiyatlar katlanıp gidiyor. Hal böyle olunca özellikle üst segment bir telefon satın almak çok zor hale geliyor. Yüksek performanslı bir telefon satın almak isteyenlerin bu noktada başvurduğu markalardan biri Realme ve şirket bugün Hindistan’da gerçekleştirdiği etkinlikte iki telefonun yolda olduğu bilgisini verdi. Bunlardan biri zaten halihazırda satışta olan Realme GT 5G. Bir süredir Çin’de satışta olan uygun fiyatlı telefonun haziran ayı içerisinde dünyaya açılacağı firma tarafından doğrulandı. Asıl merak uyandıran ise Realme GT Camera adlı gizemli telefon.

Realme GT Camera da Neyin Nesi?

Açıkçası telefonun ismi dışında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Telefon ilk kez Realme’nin devem eden etkinliğinde açıklandı. Adından anladığımız kadarıyla G5 Camera, kamera odaklı bir telefon olacak. Snapdragon 888 ya da Dimensity 1200 işlemcisinden güç alacak telefona dair önümüzdeki günlerde sızıntıların başlayacağını düşünüyoruz.

realme GT 5G

Gelelim GT 5G modeline. Telefonun ülkemizde de satışa sunulup sunulmayacağı noktasında Realme Türkiye’den henüz bir açıklama gelmedi. Fakat satışa sunulduğu takdirde fiyat avantajı nedeniyle büyük ilgi göreceği kesin.

Snapdragon 888 işlemcisinden güç alan ve 6.43 inç büyüklüğünde Full HD + 120Hz AMOLED ekrana sahip olan telefonda 64 megapiksel üçlü arka kamera yer alıyor. 65W Super Dart flaş şarjlı 4500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyan telefonun 8GB RAM + 128GB’lk modelinin 400 €, 12GB RA + 256GB’lık seçeneğinin ise 450 €’den satışa sunulması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.