Oyun Konsolu Haziran 3, 2021 15:37

PlayStation 3 için Sürpriz Güncelleme!

Sony, sürpriz bir şekilde PlayStation 3 ve PlayStation 4 için güncelleme yayınladı. Peki, bu güncelleme ile neler geliyor?
PlayStation 3 için Sürpriz Güncelleme!

Çıkışından 14 yıldan fazla bir süre sonra PlayStation 3, sürpriz bir şekilde 4.88 numaralı yeni bir sistem yazılımı güncellemesi aldı. PS3’ün 4.87 üretici yazılımı güncellemesi, Aralık 2020’de yayınlanmış ve bunun son güncelleme olduğu tahmin edilmiştik. 200 MB’lık bu son güncellemeden sonra yine bugün bir güncelleme daha yayınlandı.

PS3 için çıkan 4.88 güncellemesi ile Blu-Ray sürücüsündeki ve sistemdeki güvenlik açıkları kapatılıyor. Güncelleme ile bir değişikliğin daha yapıldığı tahmin ediliyor. Hatırlayacağınız üzere 2021 yılında PSP, PS3 ve PS Vita için dijital mağazalar kapatılacaktı. Muhtemelen Sony 4.87 güncellemesi ile PS Store’da değişiklikler yaptı. Ancak bu kararın tepki toplamasının ardından mağaza kapatma olayı askıya alınmıştı.

PS3 için çıkan 4.88 güncellemesiyle birlikte PS Store’un tekrardan eskisi gibi faaliyet göstermesi bekleniyor. Sony, ayrıca PS4 için de bir güncelleme yayınladı. PS3 ve PS4 için çıkan son güncelleme ile konsolları kırmanın da önüne geçiliyor. 14. yaşına giren konsolda korsan oyun oynanmaması için Sony’nin aksiyon alması da oldukça ilginç.

PlayStation 3

PS4 tarafında da uzun bir süredir son güncellemeler ile sisteme CFW uygulanabiliyordu. PS5 özel olacağı düşünülen Horizon Forbidden West, God of War Ragnarök ve Gran Turismo 7 oyunlarının da PS4’e gelecek olması, Sony’nin CFW açıklarını kapatmasını sağladı diyebiliriz.

Son olarak internet üzerinden hem PS3 hem de PS4 için sunulan son güncellemelerin yenilik barındırmadığını sadece güvenlik açıklarını kapattığını belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.