OnePlus Haziran 3, 2021 17:20

OnePlus 9T OnePlus 9 Pro Gibi Olacak!

OnePlus'ın uygun fiyatlı canavarı OnePlus 9T hakkında bugün bir bilgi daha geldi. Görünüşe göre telefon 9 Pro gibi olacak.
OnePlus 9T OnePlus 9 Pro Gibi Olacak!

OnePlus, T serisi akıllı telefonlarını bildiğiniz yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüyor. 2021’in 3. çeyreğinde tanıtılacak olan OnePlus 9T hakkında bugün yeni bilgiler ortaya çıktı. Görünüşe göre 9 Pro modelindeki bazı özellikler 9T modelinde de yer alacak.

OnePlus 9T özellikleri belli olmaya başladı!

Weibo’daki bir haberciye göre; OnePlus’ın uygun fiyatlı canavarı 9T, LTPO teknolojisi ile geliştirilmiş Samsung E4 AMOLED ekrana sahip olacak. Bu ekranın FHD+ çözünürlük ve 120Hz değişken yenileme hızı desteğine sahip olduğu söyleniyor. Bu ekranın kulanılmadığı zaman 1 Hz’e kadar düşmesi bekleniyor.

Tasarımsal açıdan ana modellere benzemesi beklenen 9T’de Hasselblad imzalı lenslerin yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor. Tahminlerimize göre Hasselblad ile OnePlus ortaklığı bu modelde de devam edecek ve en azından ana lenste Hasselblad’i göreceğiz.

OnePlus 9 ve 9 Pro

OnePlus 9 ve 9 Pro

Türkiye pazarına bir türlü resmi olarak giriş yapmayan OnePlus, yeni modelinde ya yakında duyurulacak olan Snapdragon 888 Lite ya da Snapdragon 870 yonga seti kullanacak. Eğer firma fiyatı daha da düşürmek isterse İşlemci tercihini Snapdragon 7xx serisinden yana da yapabilir. RAM tarafında ise 6 GB ve 8 GB opsiyonlara yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Fiyat/performans canavarı olarak hayatımıza giren daha sonra 999 dolar bandını zorlayan telefonlar üreten firma, bu politikasına bir süre ara verecek gibi görünüyor. Çünkü global pazarda agresif fiyat politikası izleyen Çinli rakipleri karşısında maalesef ki OnePlus pek fazla varlık gösteremiyor. Umarız firma fiyatları düşürür ve en kısa sürede ülkemize de giriş yapar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.