Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 3, 2021 12:56

HarmonyOS 2.0 Son Dakika Gelişmeleri Geldi!

2019 yılından beri merakla beklenen HarmonyOS 2.0 işletim sistemi nihayet yayınlandı. 2021'de 40'dan fazla marka kullanacak diyola.
HarmonyOS 2.0 Son Dakika Gelişmeleri Geldi!

Aylardır haberlerimizden eksik olmayan Huawei markası durdu durdu turnayı gözünden vurdu. Ülkemiz de ve dünya da milyonlarca ürünü için dün beklenen işletim sistemini karşımıza çıkaran şirket takibimiz de. Uzun bir süredir HarmonyOS 2.0 işletim sistemini karşımıza çıkaracağını ifade eden şirket, sözünü tuttu ve 2 Haziran yani dün lansmanı gerçekleştirdi. Daha önce yaptığımız haberler de Meizu şirketinin de yeni telefon ve ürünlerin de Huawei’nin işletim sistemini kullanacağından söz etmiştik. Bugün gelen bilgiler ile yer yerinden oynadı diyebiliriz.

Yeni işletim sistemini akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, otonom arabalar, araba ekipmanları, akıllı giyilebilir cihazlar vb. pek çok ürün de kullanılabilecek. Şirketten gelen son verilere göre işletim sisteminin ekosistemine 300’den fazla ortak katıldı.

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 Son Dakika

Edindiğimiz son dakika bilgilerine göre 2021’de 40’dan fazla ana marka, Huawei’nin işletim sistemini kullanacağı yönünde. Çinli şirket yayınladığı rapor da işletim sisteminin 40’dan fazla ana markanın resmi olarak kullanacağını iddia etti. Şirket ne yazık ki bu markaların listesini paylaşmadı ve gizli tutmayı tercih etti. Kısa süre içerisinde popülerleşmesi beklenen işletim sistemi daha önce de çeşitli testler ile karşımıza çıkmıştı. Android katili olarak ifade edilen işletim sistemi ülkemizdeki kullanıcıların da erişimine açılacak. Merakla beklenen işletim sistemi yepyeni özellikleri ve yüksek performansı ile dün yayınlandı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.