Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 3, 2021 18:50

Apple Kablosuz Kulaklık Pazarına Damga Vurdu!

Akıllı telefon pazarının ikinci büyük firması olan Apple, kulaklık modelleri ile kablosuz kulaklık pazarının lideri unvanına erişti.
Apple Kablosuz Kulaklık Pazarına Damga Vurdu!

Şu sıralar katlanabilir akıllı telefonları ile adından söz ettiren Apple, yıl sonuna doğru iPhone 13‘ü karşımıza çıkaracak. Kendine has özelliklere sahip olacak olan akıllı telefon, önce ki telefonlarına ek olarak daha ağır olacak. Bataryası bakımından daha uzun süreli bir deneyim sunacak olan iPhone 13, serinin en büyük pillerine sahip olacak. Önümüzdeki yıl içerisinde yeni MacBook Pro modellerini de karşımıza çıkaracak olan şirket bugün de kablosuz kulaklık modellerindeki başarısı ile haberlerimiz de kendine yer buldu. Şirketin kablosuz kulaklık pazarındaki liderliği bir kez daha tescillendi.

Korona virüse rağmen ürünlerinin satışlarına hız veren teknoloji devi, kulaklık modelleri ile milyonların sevgilisi olmaya devam ediyor. Kulaklık pazarında büyümeye devam eden şirket yine milyonlara ulaşmayı başardı.

Apple

Apple

Kablosuz Kulaklık Pazarının Lideri Apple Oldu

Aslında şirketin kablosuz kulaklık modellerin de ne kadar başarılı olduğunu daha önce pek çok kez belirtmiştik. Özellikle geçtiğimiz haftalar da karşımıza çıkan yeni TWS kulaklık modellerinin hem şık tasarım hem de yüksek performans olması dikkatlerimizi çekmişti. Bugün gelen bilgiler ile de şirketin başarısı bir kez daha gözler önüne serildi. Bir rapora göre TWS kulaklık modelleri bu yılın ilk çeyreğinde yüz de 44’lük büyük bir satış artışı yaşadı. Pazarda en büyük satış Çin üzerinde yapılırken daha sonra ise Kuzey Amerika pazarı oldu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.