OnePlus Haziran 2, 2021 17:58

OnePlus 9T Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

OnePlus'ın merakla beklen nispeten uygun fiyatlı modeli OnePlus 9T özellikleri ile karşımıza çıkmaya başladı. Bu telefon olmuş dedirtecek.
OnePlus 9T Özellikleri Belli Olmaya Başladı!

OnePlus 9 modeli ile büyük ses getiren firma, şimdi de nispeten uygun fiyatlı modeli üzerinde çalışmalarına başladı. OnePlus 9T özellikleri ile rakiplerine göz dağı verecek gibi görünüyor. 2021’in ikinci yarısında tanıtılıp satışa sunulması beklenen telefonun ekran özellikleri bugün kesinleşti diyebiliriz.

Sızıntılara göre; OnePlus 9T, 120Hz değişken yenileme hızına sahip bir Samsung LTPO OLED ekrana sahip olacak. Muhtemelen OnePlus 9 Pro’da görüldüğü gibi 1440p çözünürlük yerine 1080p FHD+ çözünürlüğe sahip kavisli bir ekran bizleri karşılayacak. Söylentilere göre OnePlus 9T’nin Pro modeli olmayacak. Sadece ana model ile karşımıza çıkacak. Çünkü OnePlus geçen yıl, OnePlus 8 Pro gerekli tüm Pro özelliklerini sunduğu için OnePlus 8T Pro’ya ihtiyaç duyulmadığını belirtmişti.

OnePlus 9 Pro, 120Hz tazelemeli AMOLED LTPO ekran, Snapdragon 888 yonga seti, Hasselblad tarafından desteklenen dörtlü kamera ve 65W hızlı kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj gibi özelliklerle birlikte gelmişti. 9T’nin de bu özelliklerden geri kalır bir yanı olmayacak.

Şimdilik 9T’nin işlemcisi kesinlik kazanmadı. Çünkü Qualcomm önümüzdeki günlerde Snapdragon 888 Lite yonga setini duyurabilir. OnePlus duruma göre yeni telefonunda Snapdragon 888 Lite’a ya da Snapdragon 870 yonga setine yer verebilir. Bunun kesinleşmesi için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Tasarımsal açıdan firmanın büyük çaplı bir yenilik sunmayacağını düşünüyoruz. Muhtemelen OnePlus 9 ile 8T karışımı bir şey bizleri karşılayacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.