Akıllı Telefon Haziran 2, 2021 21:30

HarmonyOS 2.0 Güncellemesi 100’den Fazla Android Cihaza Gelecek

Huawei bugün düzenlediği kapsamlı etkinlikte HarmonyOS 2.0 işletim sistemini ve sürüme yükseltilecek tüm cihazlara açıklık getirdi.
HarmonyOS 2.0 Güncellemesi 100’den Fazla Android Cihaza Gelecek

Huawei bugün düzenlediği kapsamlı etkinliğe pek çok şeyi sığdırmayı başardı. Gözler HarmonyOS 2.0 sürümünün neler getirdiği ve tabii ki bu işletim sistemiyle çıkış yapacak ilk telefon Huawei P50 serisindeydi. Huawei merakla beklenen akıllı telefonu arkadan da olsa gösterdi. Günlerdir haberlerimize konu olan arka bölümdeki iki devasa delikli kamera tasarımı böylece onaylanmış oldu.

Android işletim sistemi sonrası Huawei’in umut bağladığı HarmonyOS işletim sisteminde yer alan önemli gelişmelere buradaki haberimizde değindik. Huawei bunlara ek olarak yeni işletim sisteminin grafik performansı hakkında epey iddialı konuşuyor. Merak ettiğimiz bu gelişmeyi elimizde yer alan Huawei Mate 40 Pro modeline yüklediğimizde derinlemesine test etmiş olacağız.

Şimdi gelelim Huawei’in HarmonyOS işletim sistemine yükselteceği Android tabanlı telefonlara. Listede 100’den fazla telefon yer alıyor ve Huawei’in yeni sürümü Mate 9 ve P10 serisi gibi eski modellere götürecek olması bizleri epey şaşırttı.

HarmonyOS güncellemesini ilk olarak Mate 40, P40 ve Mate 30 serisi akıllı telefonlarının yanı sıra MatePad Pro için yayınlanacak. Çinli kullanıcılar bugünden itibaren işletim sistemini deneyimlemeye başladılar.

Güncellemenin ikinci dalgasında Mate 20, Nova 8, Nova 7 ve Nova 6 serisi akıllı telefonların yanı sıra daha önce piyasaya sürülen MatePad yer alıyor. güncelleme önümüzdeki çeyrek itibariyle dağıtıma çıkacak.

Yılın son çeyreği için Mate 30, P20, Nova 5 serisi telefonların yanında MediaPad M6 tabletlerin HarmonyOS işletim sistemine geçmesi planlanıyor. Gelecek yılın ilk çeyreğinde ise Mate 9 ve Mate 10 akıllı telefonlar, Nova 5, P10 ve P20 ve MediaPad M5 tabletler yeni işletim sistemi ile buluşacaklar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.