Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 2, 2021 10:22

Apple Watch Katili Huawei Watch 3 Karşınızda!

Merakla beklenen ve Apple Watch katili olarak ifade edilen Huawei Watch 3 nihayet lansmana çıktı. HarmonyOS çok yakışmış.
Apple Watch Katili Huawei Watch 3 Karşınızda!

Kendini aşmaya devam eden Çinli Huawei şirketinden güzel haberler var. 2019 yılında duyurduğu HarmonyOS 2.0 işletim sistemini gün içerisinde karşımıza çıkaracak olan şirket, Haziran ayını dolu dolu geçirecek. Birbirinden farklı ürünlerini bu ay içerisinde piyasaya sürecek olan şirket, oldukça güzel işlere imza atıyor. Merak konusu olan pek çok ürününü ve yeni işletim sistemini karşımıza çıkaracak olan ünlü isim yine haberlerimiz de kendine yer buldu. Akıllı telefon pazarın da epey kan kaybeden ünlü telefon üreticisi, yeni işletim sistemi ile adeta küllerinden doğacak. Şirketin dışın da Meizu‘da dahil olmak üzere 2 farklı telefon devi daha HarmonyOS işletim sistemi ile çalışan telefonlar üretecek. Buna ek olarak şirketin merakla beklenen akıllı saat modeli Huawei Watch 3 nihayet raflardaki yerini aldı.

Uzun bir süredir beklenen akıllı saat için nihayet start verildi. Apple Watch katili olarak ifade edilen akıllı saat modeli yeni işletim sistemi olan HarmonyOS 2.0’dan güç alacak.

Huawei Watch 3 Raflardaki Yerini Aldı

Yeni akıllı saatini benzersiz özellikler ile piyasaya süren şirket uzun ömürlü bir pil deneyimi sunuyor. Cihaz tek şarjla 3 hafta ile 1 ay içerisinde bir performans deneyimini karşımıza çıkaracak. loT cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışabilecek olan cihaz, HarmonyOS ile oldukça da stabil çalışacak. Bünyesin de e-SIM desteğine de yer verecek olan saat, şaşırtıcı spor özelliklerine bağlı pek çok moda da sahip olacak. 1.43 inç ekrana sahip olan saat 2GB RAM ve 16GB depolama seçeneğine sahip. Wi-Fi ve GPS desteğine de sahip olan saat 54 gram ağırlığa sahip olacak. Cihazın ekranı 466×466 piksel çözünürlüğe sahip olurken, saatin kenarlarında yuvarlak şekilli ve düz şekilli düğmeler yer alıyor. LTE özellikli Hi6262 yonga seti ile kullanıcılarına kusursuz bir deneyim sunacak olan akıllı saat sesli arama yapmamıza da olanak tanıyacak. Paslanmaz çelik kasaya sahip olan saat, 5ATM su geçirmezlik sertifikasına da sahip.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.