Teknoloji Haziran 1, 2021 13:55

WhatsApp Yeni Gelişme İle Gündemde!

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp politikasını kabul etmeyen kullanıcıların erişimini kesmeyeceğini duyurdu. Neler oluyor?
WhatsApp Yeni Gelişme İle Gündemde!

Birbirinden farklı skandal haberler ile gündeme gelen WhatsApp yine durmuyor. Skandal gizlilik politikası ile adından söz ettiren popüler uygulama üst üste yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmüyor. Tartışmalı gizlilik politikası ile hem ülkemiz de hem de dünya da milyonlarca kullanıcısını Telegram ve Signal’e kaptıran uygulama yeni bir açıklama daha yaptı. Bugün edindiğimiz bilgilere göre popüler uygulama gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların erişimini kısıtlamayacağını duyurdu. Ülkemiz de geçerli olmayacak olan gizlilik politikası diğer ülkelerdeki kullanıcıların erişimine açılacak.

Yeni aldığı kararla kullanıcıları sınırlamaktan vazgeçen popüler uygulama, alacağı güncellemeler ile de daha iyi bir hale gelmeye hazırlanıyor. Bugün de uygulamanın kullanıcıları sınırlamadığı yönünde yeni gelişmeler yaşandı.

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp Gizlilik Politikasını Kabul Etmeyenleri Sınırlamayacak

Yeni gizlilik politikasını ülkemiz de yayına almayacağını duyurduğumuz popüler uygulama yeni haberler ile radarımıza yakalandı. Geçtiğimiz gün gizlilik politikasını Türkiye üzerinde geçerli olmadığını açıklayan uygulama bugün de gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıları engellemeyeceğinden daha doğrusu kısıtlamayacağından söz etti. Daha önce sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarını silmekle tehdit eden uygulama geri vites üzerine geri vites yapmaya devam ediyor. Şu sıralar aldığı güncellemeler ile yeni özellikler kazanmaya devam eden uygulama, kaybettiği milyonlarca kullanıcı kazanmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya başladı. Bakalım bizleri nasıl bir süreç bekliyor yakında belli olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.