Qualcomm Haziran 1, 2021 17:57

Snapdragon 888 Uygun Fiyatlı Sürümü ile Gelecek!

Qualcomm'un amiral gemisi yonga seti Snapdragon 888 uygun fiyatlı yeni sürümü ile karşımıza çıkacak. İşte yeni yonganın özellikleri.
Snapdragon 888 Uygun Fiyatlı Sürümü ile Gelecek!

Qualcomm, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 ile karşımıza çıkmıştı. Fiyatının yüksek olmasından dolayı amiral gemisi telefonların fiyatlarında artışa neden olan bu yonga setinin, daha uygun fiyatlı bir sürümünün geleceği bugün ortaya çıktı.

Snapdragon 888 Lite sürümü ile fiyatları düşürecek

Bildiğiniz gibi Qualcomm şu sıralar SD 888 Plus üzerinde çalışıyor. 2021’in ikinci yarısında tanıtılacak olan bu yonga seti selefine göre daha performanslı olacak. Lite sürümün ise yine SD 888 ayarında olması ancak fiyatı ile amiral gemisi segmentinde bir rahatlatma yaşatması bekleniyor.

Yeni yonga setinde Snapdragon X60 5G modemin yer alması bekleniyor. Bu modem X55’e göre daha performanslı olacak. Ayrıca Qualcomm bu yeni yongasını üç farklı kategoride toplayabilir. Bunlar SD 888 4G, 888 Wi-Fi ve 888 Pro olabilir. İlk iki sürüm, beşinci nesil ağlar için destekten yoksun olacak. Ayrıca oyun konsollarını ve tabletleri hedefleyen W-Fi sürümü de LTE modülüne sahip olmayacak. Pro sürümüne gelince (SD 888 Plus), temel modelin 3 GHz’e hız aşırtmalı bir versiyonu olacak. Pro sürümde doğal olarak daha fazla performans sunulacak.

Snapdragon 888 Plus

Snapdragon 888 Plus

Qualcomm, şu sıralar MediaTek’in Dimensity ataklarına karşılık vermek istiyor. Bu yüzden uygun fiyatlı performans canavarı yonga setleri üretmeli. Bu iki firma arasındaki rekabet biz kullanıcılara yarayacak. Bu rekabet sonrası amiral gemisi telefonların fiyatlarının 2021’in son çeyreğine doğru düşeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.