Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 1, 2021 18:34

Samsung Sam Geliyor! Peki Nedir Bu Sam?

Güney Koreli teknoloji devi yeni bir ürününü tanıtacak gibi görünüyor. Samsung Sam sesli sanal asistan geliyor. Kim bu Sam?
Samsung Sam Geliyor! Peki Nedir Bu Sam?

Bu yol güncellemelerin efendisi olarak ifade ettiğimiz Samsung‘dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bir çok alandaki yenilikleri ile her gün karşımıza çıkan şirket bugün de dilimize dolandı. Bir yandan telefonlar, bir yandan güncellemeler ve diğer yandan da tablet modelleri ile haberlerimiz de yer alan şirket yine rahat durmuyor. Yakın da devasa ekranlı bir tablet modelini karşımıza çıkaracak olan şirket, buna ek olarak bazı yenilikler üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Şirketin sıradaki projesi yeni sanal bir asistan olacak. Samsung Sam olarak karşımıza çıkacak olan yenilik hakkında az da olsa bilgiye ulaşmayı başardık.

3 boyutlu bir karakter eşliğinde karşımıza çıkabilecek olan sanal asistan radarımıza takıldı. Güney Koreli teknoloji devi yeni asistanı ile Apple’ın Siri’sine de kafa tutacak gibi görünüyor.

Samsung Sam

Samsung Sam

Samsung Sam Sanal Asistan Geliyor

3 boyutlu bir karaktere sahip olması beklenen sanal asistan, başlangıç aşamasın da 2D olarak kullanıcılara sunuldu. 3D varyantı ile küllerinden doğacak olan asistan, muhtemelen Bixby’yi unutturacak. 3D olarak etrafında dönebilecek şekilde tasarlanan asistan, modern bir yapı da kullanıcıların beğenisine sunulacak. Buna ek olarak Lightfarm Studios yeni sanal asistana hayranlık uyandıran bir makyaj yaptı. Karakterin tasarımı için Cheil Agency ile birlikte çalışan şirket, muhtemelen yeni asistanı karşımıza çıkaracak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.