Akıllı Telefon Haziran 1, 2021 12:52

POCO F3 ve Xiaomi Mi 10 Kullanıcıları Gözünüz Aydın! MIUI 12.5 Başladı

MIUI 12.5 güncellemesinin dağıtımı sürüyor. Xiaomi bu defa POCO F3 ve Xiaomi Mi10 için yeni güncellemeyi dağıtıma çıkardı.
POCO F3 ve Xiaomi Mi 10 Kullanıcıları Gözünüz Aydın! MIUI 12.5 Başladı

Pek çok Xiaomi kullanıcısının gözü kulağı MIUI 12.5 güncellemesinde. Özellikle Android 11 ve MIUI 12 sonrası pek çok kullanıcının arayüz noktasında sorunlar yaşadığını biliyoruz. Dolayısıyla bir ara güncellemesi olan ve bu noktada sistemi irili ufaklı hatalardan kurtarması beklenen MIUI 12.5 için büyük bir beklenti oluşmuş durumda. Tabii Xiaomi bu noktada çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. MIUI 12.5 güncellemesinin dağıtımı son olarak ikinci dalga cihazlar için tamamlandı ve gözler şimdi şirketin açıklayacağı üçüncü dalga cihazlarda. POCO F3 ve Xiaomi Mi 10 görünüşe bakılırsa bunlar arasında yer alacak. Her iki telefon için de MIUI 12.5 güncellemesi başladı.

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesinin dağıtımına Çin’den başlıyor. POCO F3, anavatanında Redmi K40 ismiyle pazarlanıyor ve orada güncellemeyi aldı. Keza Mi 10’un bazı türevleri için de güncelleme dağıtıma çıkmış durumda.

POCO F3 ve Xiaomi Mi 10 Güncelleme Çin Dışına Çıktı

Sevindirici olan gelişme her iki telefon için güncellemenin küresel çapta başlaması. POCO F3 için Rusya ve Endonezya’da MIUI 12.5 güncellemesinin kararlı versiyonu artık indirilebilir durumda. Mi 10 için de güncelleme Avustralya’da başlamış görünüyor. 943 MB büyüklüğünde olan güncelleme her zaman olduğu gibi ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya aktarılıyor. Güncelleme, herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde daha geniş kitlelere aktarılıyor.

Türkiye özelinde konuşursak; MIUI 12.5 güncellemesi ülkemizde satışta olan bazı modeller için dağıtıma sunuldu. Bunların başında da Mi 11 geliyor. İlk Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Lite ve son olarak POCO F3 güncellemeyi farklı ülkelerde alıp Türkiye’de satışta olan modeller. Edindiğimiz bilgiye göre bu cihazlardan herhangi biri henüz ülkemizde MIUI 12.5 sürümüne yükseltilmiş değil. Konu hakkında gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.