Mobil Haziran 1, 2021 11:58

LG Son Noktayı Koydu! Bir Devir Sona Erdi!

Akıllı telefon sektöründe yer alan LG firması bugün telefon üretiminde son noktayı koydu. Şirket telefon işinden çekildi.
LG Son Noktayı Koydu! Bir Devir Sona Erdi!

Günlerdir, haftalardır, aylardır yaptığımız haberler de akıllı telefon pazarında dönen paradan söz ettik. Xiaomi, Apple ve Samsung gibi şirketlerin satış rakamlarından söz ettik. Şirketler akıllı telefonları ile paraya para demedi. Hatta akıllı telefon pazarı geçen yıla göre yüzde 34 arttı. Bazı şirketler akıllı telefon pazarının yanı sıra akıllı saat pazarında da ürünlerini piyasaya sürüyor. Hal böyle olunca da kasalar milyon dolarlar ile doluyor. Bugün LG şirketi akıllı telefon sektörüne son noktayı koydu. Şirket akıllı telefon pazarından çekildi ve artık sadece ev aletleri üretecek.

Bir devrin daha sonuna geldik. Akıllı telefon pazarında yer alan şirketlerden bir tanesi daha kepenk indirme kararı aldı. Nokia şirketi o kadar kan kaybetmesine rağmen telefon işinden vazgeçmezken bir başka dev havlu atma kararı aldı.

LG

LG

LG Kepenk Kapattı

Hatırlayacağınız üzere Nisan ayının başında yaptığımız haberler de şirketin akıllı telefon pazarından çekilmeye hazırlandığından söz etmiştik. Son bir kaç yıl da epey kan kaybeden şirket, telefon satışlarında kar değil zarar etmeye başlamıştı. 2021’in yarısına geldiğimiz şu günler de şirket hayati bir karar verdi ve bu sabah bu karar netleşti. Şirket artık telefon ve tablet üretmeme kararı aldı. Teknoloji dünyasında yüksek ses getirecek bu kararın devamında da şirketin sadece ev aletleri üreteceği ifade edildi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.