Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 1, 2021 14:21

HarmonyOS 2.0 Durdurulamıyor!

Huawei'nin mobil işletim sistemi olan HarmonyOS 2.0 şimdi de indirme hızı ile EMUI 11'i geride bırakmayı başardı. Yarın çıkacak.
HarmonyOS 2.0 Durdurulamıyor!

2 Haziran yani yarın lansmana çıkacak olan HarmonyOS 2.0 için geri sayım başladı. Bir kaç haftadır yeni testler ile haberlerimize konu olan işletim sistemi yarın çıkacak. Android platformunda göre daha az bellek ve daha az pil tüketen işletim sistemi farklı özellikleri ile adeta Android katili olacak. Üç farklı telefon markası tarafından kullanılacak olan işletim sistemi Meizu telefonlarda da yer alacak. Merakla beklenen işletim sistemi yarın piyasaya sürülecek.

Daha önce yaptığımız haberler de yeni işletim sisteminin pek çok kez özelliklerinden bahsetmiştik. Daha hızlı olduğu, daha az güç tükettiği bunlardan başlıca olanlar arasında yer alıyordu. İşletim sisteminin çıkışına artık saatler sayılmaya devam ederken yepyeni bir gelişme daha ortaya çıktı.

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0

HarmonyOS 2.0 İndirme Hızında EMUI 11’i Geride Bıraktı

YouTube’da Atnarr Tech isimi bir kanal da Huawei’nin işletim sistemi ve EMU 11 bir kez daha karşı karşıya geldi. Farklı telefonlarda çalıştırılan işletim sistemleri, yeniden başlatıldı. Tabii beklenen oldu ve Huawei’nin işletim sistemi EMUI 11’e göre daha hızlı açıldı. Videoya göre Huawei 3 saniye önce açıldı. Bazı yorumlar da Huawei işletim sisteminin telefonu yavaşlattığı da ifade edildi. Unutmadan belirtelim telefonların Huawei Mate 40 Pro olduklarını da belirtelim. Şirket 2 Haziran’da akıllı saat, tablet ve yeni işletim sistemini açıklayacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.