Mobil Haziran 1, 2021 20:51

Exynos Gücünü AMD RDNA2 GPU İle Birleştiriyor

Şu sıralar teknoloji dünyasında çip kıtlığı devam ederken AMD RDNA2 GPU'lu Exynos çiplerinin geleceği belli oldu.
Exynos Gücünü AMD RDNA2 GPU İle Birleştiriyor

Bildiğiniz üzere aylardır teknoloji dünyasının gündemin de çip sorunu var. Pek çok marka çip kıtlığı ile karşı karşıya kaldığı için üretimlerini düşürmüştü. Apple gibi bazı şirketler de artık kendi çiplerini üretme kararı aldılar. Dün de çip sorunu bizim gündemimizdeydi. Intel CEO’su çip sorununun iki yıl kadar sürebileceği açıklamasında bulunmuştu. Hal böyle olunca şirketler de kolları sıvamaya ve kendi çiplerini üreterek bu gibi sorunlar ile karşılaşmamaya çalışıyorlar. Bugün AMD RDNA2 GPU’lu Exynos çiplerin üretileceği ortaya çıktı.

Daha önce de haberlerimiz de belirttiğimiz gibi Samsung bu yılın başların da AMD grafiklerini amiral gemisi çipine getirmeyi planladığını ifade etmişti. Ancak şirket yeni yonga setinin ne zaman piyasaya süreceği hakkında bilgi vermemişti. Yılın ilk yarısını geride bırakmaya doğru ilerlediğimiz şu günler de yeni gelişmeler de yaşanıyor.

Exynos

Exynos

Samsun AMD GPU’lu Exynos Yonga Setini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

AMD CEO’su Dr. Lisa Su, bugün şirketin Computex 2021 etkinliğinde çarpıcı açıklamalar da bulundu. Edindiğimiz bilgilere göre Samsung’un işlemcisinin RDNA2 grafiklerini içereceği onaylandı. Mobil cihazlara ilk kere gelecek olan AMD GPU yüksek doğrulukta grafikler ve iyileştirilmiş güç verimliliği sunacak. Unutmadan belirtelim, RDNA2 AMD’nin en yeni grafik mimarisi olma özelliğine sahip. Samsung’un yeni işlemcileri AMD’den güç alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.