Akıllı Telefon Mayıs 31, 2021 8:35

Xiaomi HyperCharge 200 Watt Ultra Hızlı Şarj Teknolojisini Açıkladı!

Xiaomi HyperCharge 200 watt ile ultra hızda şarj eden yeni teknolojiyi duyurdu. Yeni teknoloji ile telefonlar dakikalar içerisinde doluyor.
Xiaomi HyperCharge 200 Watt Ultra Hızlı Şarj Teknolojisini Açıkladı!

Xiaomi HyperCharge 200 watt hızlı şarj teknolojisiyle aldı başını gidiyor. Xiaomi, 2019’da 100W hızlı şarj teknolojisini ve geçen yıl Mi 10 Ultra‘da 120W hızlı şarj teknolojilerini duyurdu. Şirket bugün itibariyle ise bir akıllı telefonda şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 200W HyperCharge hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Xiaomi’nin 200 watt hızlı şarj teknolojisi için açıkladığı veriler inanılır gibi değil.

Xiaomi HyperCharge ile Telefonlar Dakikalar İçerisinde Dolacak

Xiaomi, 200 watt hızlı şarj teknolojisiyle birlikte 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pilin %100 dolum seviyesine ulaşmasının sadece 8 dakika sürdüğünü açıkladı. Dahası pilin %50’si sadece üç dakikada, hayretler içerisinde bırakan ise sadece 44 saniyede pilin %10 dolum seviyesine ulaşması. Xiaomi’nin 200 watt hızlı şarj teknolojisiyle birlikte pil kapasitesinin çok bir öneminin kalmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Şirket ayrıca 120W HyperCharge kablosuz hızlı şarj teknolojisini de duyurdu. Xiaomi, bu hızlı şarj teknolojisinin telefondaki 4.000 mAh pilin 1 dakikada %10, 8 dakikada %50 ve 15 dakikada  %100 şarj olduğunu gösteren bir video yayınladı.

Xiaomi’nin endüstride hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj rekoru kıran yeni şarj teknolojisinin son kullanıcı ile ne zaman buluşacağı henüz açıklanmadı. Teorik olarak bu kadar hızlı şarj daha fazla ısı üretebilir ve pilin daha hızlı bozulmasına neden olabilir. Özellikle 120 watt hızlı şarj desteğine sahip adaptörde oluşan yüksek sıcaklıklar bazılarını endişelendirmedi değil.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.