Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 31, 2021 18:21

Intel CEO’sundan Önemli Açıklama! Yıllarca Sürebilir!

Akıllı telefon pazarında meydana gelen çip kıtlığı bilgisayar ve tablet ürünlerini de etkileyebilir. Intel CEO'sundan açıklama geldi.
Intel CEO’sundan Önemli Açıklama! Yıllarca Sürebilir!

Bildiğiniz üzere bir kaç aydır haberlerimiz de dünyaca ünlü telefon şirketlerinin yonga seti sorunundan söz etmiştik. Şirketlerin çip bulamadığından bahsetmiş üretimi azaltabileceklerini ifade etmiştik. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Xiaomi, OPPO, realme ve Vivo gibi markaların yonga seti kıtlığı nedeniyle akıllı telefon sevkiyatlarını azalttıklarını haberlerimiz de sizlerle paylaşmıştık. Yonga seti konusunda sorun o kadar büyük ki bugün Intel CEO’su da tartışmalara farklı bir soluk getirdi. CEO’ya göre yonga seti sorunu yıllarca sürebilir gibi görünüyor.

Korona virüsü bu yıl şirketlerin çip kıtlığı ile boğuşmasına neden olurken salgın da devam ediyor. Akıllı telefon dünyasının zor zamanlar geçirdiği şu sıralar çip sıkıntısının yıllarca sürebileceği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Intel

Intel

Intel CEO’su Çip Kıtlığının Yıllarca Sürebileceğini İfade Etti

Şirketin CEO’su dünyanın yaşadığı yonga seti kıtlığının tahmin edilenden daha uzun sürebileceğini ifade etti. Hatırlayacağınız üzere şirket daha önce yaptığı açıklamalar da çip kıtlığının 2 yıl daha devam edebileceğinden söz etmişti. Bugün gelen detaylar ile şirketin yönetici bir kez daha bu durumu yineledi ve bu sorunun yıllarca sürebileceğinin altını çizmeyi de ihmal etmedi. Buna ek olarak Logitech CEO’su Bracken Darrell’da şirketin üç ile altı ay daha çip sorunu ile karşı karşıya kalabileceğinden söz etti.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.