Akıllı Saat Mayıs 31, 2021 10:27

Huawei Watch 3 HarmonyOS ile Gayet Hızlı Çalışıyor

Huawei Watch 3 HarmonyOS ile ilk kez görüntülendi. Kısa bir videoda edindiğimiz bilgi yeni işletim sistemiyle saatin hızlı çalışacağı.
Huawei Watch 3 HarmonyOS ile Gayet Hızlı Çalışıyor

Huawei Watch 3 HarmonyOS işletim sistemine sahip ilk cihazlardan biri olacak. Huawei’in 2 Haziran tarihinde görücüye çıkaracağı akıllı saatin nasıl bir tasarıma sahip olacağını kısa süre önce sızdırılan görüntülerde gördük. Şimdi ise Watch 3’yeni işletim sistemiyle nasıl bir kullanım deneyimi sunduğunu gösteren kısa bir video yayınlandı.

Eğer daha önce Huawei akıllı saat kullandıysanız arayüzün, rakipleri kadar hızlı çalışmadığını sizlerde görmüşsünüz. HarmonyOS ile bu iş tersine dönüyor ve arayüz epey hızlı çalışıyor görünmekte. Ayrıca işletim sisteminin saate yeni bir soluk getirdiği de ortada. Açıkçası HarmonyOS’un saatler için geliştirilen versiyonu şimdiden bizleri heyecanlandırdı. Akıllı saatin sağ tarafında yer alan fiziksel butonun arayüz kullanımında önemli bir işleve sahip olduğunu da bu kısa videoda göreceksiniz.

Huawei Watch 3 HarmonyOS İşletim Sistemi Videosu

Sızdırılan görsellere bakıldığında akıllı saatin iki versiyonu olacak. İlki safir çerçeve ve silikon kayıştan oluşuyor görünmekte. Diğeri deri kayışlı ve paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip.

Ekran, çerçevenin en köşelerine kadar genişlediği için oldukça düz ve büyük görünüyor. Ayrıca kenarlardaki çerçeveler hafif kavisli. Bununla birlikte, ekrandaki kullanıcı arayüzü, Celia sesli asistan simgesinin yanı sıra saat ve tarih, hava durumu ve müzik çalma bilgilerini içeren bir dizi widget’ı göstermekte.

Akıllı saatlerin sağ tarafında iki düğme var ve üstte yer alan oldukça ilginç. Düğme yuvarlak ve Apple Watch serisindeki hem tıklamaları hem de döndürme özelliklerini destekleyen taç olarak isimlendirilen butonu anımsatıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.