Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 31, 2021 12:52

Huawei MatePad Pro 2, HarmonyOS İle Ortaya Çıktı

Huawei'in 2 Haziran'da duyuracağı ürünlerden biri daha ortaya çıktı. Huawei MatePad Pro 2, HarmonyOS işletim sistemiyle görüntülendi.
Huawei MatePad Pro 2, HarmonyOS İle Ortaya Çıktı

Huawei’nin kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi, 2 Haziran etkinliğinde tüketicilerin karşısına çıkacak. Huawei, uzun zamandır geliştirilen bu işletim sistemiyle birlikte yeni bir saat serisi duyuracak. Watch 3 ve Watch 3 Pro isimli yeni akıllı saatlerde HarmonyOS işletim sistemi kullanılacak. Huawei’in 48 saat sonra gerçekleştireceği kapsamlı etkinlikte sürprizler de olacak ki; gelişmelere bakılırsa bunlardan biri Huawei MatePad Pro 2 tablet bilgisayar olacak.

Huawei MatePad Pro 2 İlk Kez Görüntülendi

Etkinliğe kısa bir süre kala MatePad Pro 2 ilk kez kameralara poz verdi. Dev bir ekrana sahip olduğu tablet, yine ekran / kasa seviyesi olarak sektördeki en iyi tablet olabilir.

Huawei’in bu yeni tasarımı elde edebilmek için çok çalıştığını ve arka kısmın dikey olarak yerleştirilmiş kamera kurulumuyla kesinlikle şaşırtıcı göründüğünü ve renk şemasının da benzersiz göründüğünü ifade edelim. HarmonyOS işletim sistemiyle çıkış yapacak tablet açıkça görünüyor ki ikinci nesil M-Pencil kaleme ve bir klavyeye sahip olacak.

12.6  ve 10.8 inç büyüklüğünde iki farklı ekran boyutuyla gelmesi beklenen MatePad Pro 2’de ekranın 120Hz tarama hızına sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Gücünü Kirin 9000 / 9000E işlemcisinden güç alacak tablette 40 watt hızlı şarj desteği, 8GB RAM ve 5G desteği öne çıkan diğer özellikler olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.