Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 31, 2021 18:54

Apple Ve Samsung İçin Kötü Haber!

Vietnam şu sıralar korona virüsü ile mücadele ederken Apple ve Samsung şirketlerinin tedarik sorunları ile karşılaşabileceği belli oldu.
Apple Ve Samsung İçin Kötü Haber!

2020 yılının başından bu yana hem ülkemizi hem de dünyayı olumsuz etkileyen Covid-19 salgını devam ediyor. Alınan önlemlere rağmen bir türlü kontrol altına alınamayan korona virüsü ülkemizde de can almaya devam ediyor. Devlet yetkilileri alınan önlemleri artırarak virüsün yayılmasını engellemeye devam ederken teknoloji dünyası da bu durumdan nasibini aldı. Akıllı telefonların çıkışı erteleyen, çip üretimini durduran, teknoloji şirketlerinin yeni ürünler temin etmesinin önüne geçen virüs hala varlığını sürdürüyor. Bugün gelen haberler ile Vietnam’da da varlığını sürdüren virüsün Apple ve Samsung ürünlerinin tedariğini olumsuz yönde etkileyebileceği ifade edildi.

Akıllı telefon çıkışlarını olumsuz yönde etkileyen virüs teknoloji devlerini de vuruyor. Bugün gelen haberler ile bazı şirketlerin Vietnam için tedarik süreçlerinin olumsuz yönde etkilenebileceği ifade edildi.

Samsung

Samsung

Apple Ve Samsung İçin Kötü Haber

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Vietnam’da artan korona virüs salgını bazı şirketlerin tedariklerini etkileyebilir. Bu şirketlerin başında da Apple ve Samsung’un geldiği ifade ediliyor. Artan virüs nedeniyle ülkenin üretim kapasitesinin epey düştüğü ifade edilirken bu durumdan şirketlin de nasibini aldığı ortaya çıktı. Vietnam’da 2021 Nisan ayının sonundan bu yana 63 şehir de 3.000’den fazla kişiye bulaştığı ifade edilen virüsün yine artışta olduğu ifade edildi. Ayrıntılar gelmeye devam edecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.