Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 31, 2021 19:34

Android 12 Hakkında Yeni Gelişmeler Var!

Bu yıl sonuna doğru çıkış yapması beklenen Android 12 hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Geri sayım başladı.
Android 12 Hakkında Yeni Gelişmeler Var!

Dünya da 3 milyar telefon da kurulu olan Android işletim sistemi büyümeye devam ediyor. 2005 yılında Google tarafından satın alındıktan sonra adeta patlama yapan işletim sistemi açık kaynak kodlu bir yapıya sahip. Ülkemizde de 0ldukça popüler olan işletim sistemi şu sıralar gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz hafta işletim sisteminin emojilerinden ve genel tasarımından söz etmiştik. Google bu haftayı da boş geçmedi ve bazı sızıntılar ile bizleri heyecanlandırmaya devam etti. Bugün gelen haberler de Android 12 işletim sisteminin üçüncü taraf paylaşım sayfalarını engelleyeceği ortaya çıktı.

Kullanıcılarına birbirinden farklı içerikler ve özellikler getirecek olan işletim sistemi için geri sayım devam ediyor. Beta olarak kullanıcılar ile buluşan sistem, önümüzdeki aylar içerisinde hem ülkemiz de hem de dünyadaki telefonlar üzerinde yerini alacak.

Android 12

Android 12

Android 12 Üçüncü Taraf Paylaşım Sayfalarını Engelleyecek

Bildiğiniz gibi üçüncü taraf uygulamalar işletim sisteminin arayüzünde istedikleri gibi özelleştirebiliyorlar. Özellikle arayüzü farklı olan uygulamalar işletim sisteminin paylaşım paneli üzerinde de değişikliklere neden oluyor. İşte Google tam bu noktada bu tür uygulamalara ve sayfalara dur diyecek. Edindiğimiz bilgilere göre kullanıcılar hangi arayüz değiştirme uygulamasını indirirlerse indirsinler, tek tip paylaşım paneli ile karşılaşacaklar. Üçüncü taraf bir paylaşım sayfasını kullanmayı mümkün kılmayacak olan sistem, bu alan da tek tip bir yapıyı karşımıza çıkaracak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.