Mobil Mayıs 30, 2021 15:55

Snapdragon 888’li En Ucuz Telefon realme GT 5G Dünyaya Açılıyor

Çinli teknoloji devi realme mermiyi namluya sürdü. realme GT 5G Qualcomm Snapdragon 888 işlemcili en ucuz telefon oldu. Yakında geliyor.
Snapdragon 888’li En Ucuz Telefon realme GT 5G Dünyaya Açılıyor

2021 yılı için üretimleri azaltan realme geçtiğimiz günler de sevkiyat oranlarını düşürdüğünden de söz etmişti. Hafta içi yaptığımız haberler de Çinli teknoloji devleri OPPO ve Xiaomi gibi şirketlerin tedarik oranlarını düşürdüğünden söz etmiştik. Çip sıkıntısı yaşayan şirketler üretimi devam ettirmek için tedarik oranların da düşüşe geçmişti. 2021’in ilk çeyreğin de piyasaya 346 milyon adet telefon çıkış yapmış ve telefon dünyası bu yıl adeta patlama yaratmıştı. Çeşitli engellere rağmen şirketler akıllı telefonlar duyurmaya devam ediyor. Bugün de Snapdragon 888 işlemcili realme GT 5G Hindistan web sitesin de listelendi.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla devam ederken Çinli şirketin yeni 5G teknolojisine sahip telefonunu Mart ayın da tanıttığını belirtelim. Mart ayın da Çin’de tanıtılan telefon modeli şimdi de Hindistan web sitelerin de listelenmeye başlandı.

realme GT 5G

realme GT 5G

realme GT 5G Hindistan’da Göründü

Yarın X7 Max isimli telefon modelin duyuracak olan şirket, Snapdragon 888 işlemcili en ucuz telefonu hayata geçirdi. GT 5G olarak adlandırılan telefon modeli 12GB RAM ve 256GB depolama sahip. Yaklaşık 38.640 Rs yani 4.567 TL fiyat etiketine sahip olacak. 6.43 inç FHD Süper AMOLED ekrana sahip olan cihaz, 120Hz yapı da karşımıza çıkacak. Android 11 tabanlı UI 2.0 ile kullanılacak olan telefon da Adreno 660 GPU yer alacak. Cihaz piyasadaki en ucuz Snapdragon 888 işlemcili telefon olma unvanına sahip olacak. 64MP’lik birincil Sony marka kameraya sahip olan telefon, üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Cihazın ön tarafında 16MP’lik kamera yer alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.