Akıllı Telefon Mayıs 30, 2021 14:54

Snapdragon 888 Plus Gücünü Göstermeye Başladı!

Snapdragon 888 Plus cephesinden ilk bilgiler gelmeye başladı. İşlemci Geekbench kriter testinde ilk performansını gösterdi.
Snapdragon 888 Plus Gücünü Göstermeye Başladı!

Quacomm son yıllardaki geleneğini bozmayıp amiral gemi işlemcisinin Plus versiyonunu bu yıl da karşımıza çıkaracak. Snapdragon 888 Plus yılın ikinci yarısında tanıtılacak bazı amiral gemi telefonlara güç verecek, fakat işlemci şimdiden kriter testlerinde yer almaya başladı. Snapdragon 888+ ilk olarak önemli performans testlerinden biri olan Geekbench’te görüldü. Şimdi işlemcinin ilk performans sonuçlarına göz atalım.

Snapdragon 888 Plus Geekbench Testinde!

Burada yonga seti için “Lahaina” kod adlı kullanılıyor. Snapdragon 888 ile kıyaslandığında en yüksek performansa sahip olan Arm Cortex-X1 tabanlı çekirdeğin frekans hızı 3.00 GHz’e (Snapdragon 888’de 2.84 GHz) yükseltilmiş. Tabii bu çekirdekli Qualcomm tarafından özelleştirildiğinde Kryo 680’e dönüşüyor.

Diğer çekirdekler, Snapdragon 888’de olduğu gibi 3+4 şeklinde kümeleniyor ve bunların saat frekans hızında herhangi bir değişiklik olmayacak. Henüz kesin olmamakla birlikte Qualcomm’un işlemciye eşlik eden Adreno 660 grafik biriminde de hız aşırtması yapması bekleniyor. Gelelim işlemcinin performansına. Sadece frekans hızında bir artış yapılacağı için kayda değer bir performans artışı zaten beklenmiyor.

Snapdragon 888+, tek çekirdekte 1.171 çoklu çekirdekte 3.704 puan alabiliyor. Kıyaslama yapmak açısında Snapdragon 888 işlemcili OnePlus 9’un aynı testten 1.127 ve 3.667 puan aldığını hatırlatalım.

Çip kıtlığının yaşandığı şu dönemde ve performans farkı göz önüne alındığında Snapdragon 888+ olmasaydı da olurmuş. Bir süre daha kriter testlerinde görünecek işlemci yılın ikinci yarısında tanıtılacak bazı üst segment telefonlara güç verecek. İşlemciyi ilk kullanacak üreticinin Xiaomi olmasını bekliyoruz. (Sadece bir tahmin

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.