Akıllı Telefon Mayıs 30, 2021 11:21

iPhone 13 Pro ve Pro Max, Samsung Ekranlarla Adeta Uçacak

iPhone13 Pro ve Pro Max modellerinde kullanılacak Samsung ekranların üretimine başlandı. Yeni iPhone'lar bu ekranlarla adeta uçacak.
iPhone 13 Pro ve Pro Max, Samsung Ekranlarla Adeta Uçacak

Tasarım detayları büyük ölçüde netlik kazanan iPhone 13 serisinde artık daha özel bilgilere sahip oluyoruz. iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerindeki en önemli donanım yükseltmelerinden biri 120Hz ekranlar olacak. Güney Koreli bir siteye göre Samsung, Premium iPhone’lar için 120Hz ekran yenileme hızına sahip OLED panellerin üretimine başladı.

iPhone 13 Pro Serisi Yeni Ekranlarla Çok Hızlı Olacak

iPhone’larda yazılım ve donanımın ne kadar uyumlu çalıştığı, haliyle arayüzün yağ gibi aktığı ve neredeyse hiç takılmadığı herkesin malumu. 120Hz LPTO yani düşük güç tüketimli ekranlarla birlikte yeni iPhone’ların deyim yerindeyse uçuşa geçeceği ve kriter testlerinde en hızlı arayüze sahip olacağı şimdiden kesin.

Gelelim iPhone 13 ve iPhone 13 mini modellerine. Apple söz konusu bu iki iPhone içinse OLED ekran ihtiyacını LG’den karşılayacak. Hatta bu iki  model için de ekran üretimine başlanmış durumda. Ancak bu ekranlar Pro modellerdekinden farklı olarak 60Hz tarama hızını destekleyecekler. Eylül ayında tanıtımları gerçekleşecek telefonlardan iPhone 13 mini’de 5.4 inç, iPhone 13’te 6.1 inç, iPhone13 Pro’da 6.1 inç ve iPhone13 Pro Max’te de 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar kullanılacak.

iPhone 13 serisindeki önemli gelişmelerden biri de kamera cephesinden yaşanacak. Apple’ın şu ana kadar sadece iPhone 12 Pro Max’in geniş açılı kamera lenste kullandığı sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme, iPhone13 serisindeki tüm modellerde yer bulacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.