Mobil Mayıs 30, 2021 13:57

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro Tanıtıma Günler Kala İlk Kez Sızdırıldı

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro tanıtım etkinliğine sayılı günler kala ilk kez karşımıza çıktılar. Akıllı saatlerin tasarımlarına göz atalım.
Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro Tanıtıma Günler Kala İlk Kez Sızdırıldı

Watch 3 ve Watch 3 Pro olmak üzere iki akıllı saatten oluşan Huawei Watch 3 serisi, tanıtım etkinliğine birkaç gün kala karşımıza çıktılar. Bu modellerin her ikisi de akıllı saat segmentinde HarmonyOS işletim sisteminden güç alan ilk cihazlar olacaklar.

Yaklaşmakta olan akıllı saatler hakkında bugüne kadar pek çok şey yazıldı çizildi, fakat herhangi bir sızıntıda ortaya çıkmadılar. Merak edenler Watch 3 serisi artık karşımızda ve şimdi bu saatlerin hem tasarım hem de teknik detaylarına göz atalım.

Huawei Watch 3 Serisi Karşınızda!

Watch 3 serisine ait ilk görüntüleri Çin’in sosyal medya platformu Weibo aracılığıyla yayınlandı. Sızdırılan görsellere bakıldığında akıllı saatin iki versiyonu olacak. İlki safir çerçeve ve silikon kayıştan oluşuyor görünmekte. Diğeri deri kayışlı ve paslanmaz çelik bir çerçeveye sahip.

Ekran, çerçevenin en köşelerine kadar genişlediği için oldukça düz ve büyük görünüyor. Ayrıca kenarlardaki çerçeveler hafif kavisli. Bununla birlikte, ekrandaki kullanıcı arayüzü, Celia sesli asistan simgesinin yanı sıra saat ve tarih, hava durumu ve müzik çalma bilgilerini içeren bir dizi widget’ı göstermekte.

Akıllı saatlerin sağ tarafında iki düğme var ve üstte yer alan oldukça ilginç. Düğme yuvarlak ve Apple Watch serisindeki hem tıklamaları hem de döndürme özelliklerini destekleyen taç olarak isimlendirilen butonu anımsatıyor.

Akıllı saatin bazı önemli özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Harmony OS
  • E-sim Desteği
  • SOP2 izleme (Kandaki oksijen seviyesi)
  • Çoklu ekran işbirliği
  • Daha uzun pil ömrü
  • EKG (Kalp ritim düzeni)

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.