Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 29, 2021 18:54

Meizu Ve Huawei Arasında Neler Oluyor?

Çinli akıllı telefon üreticileri olan Meizu ve Huawei arasında şu sıralar sıcak rüzgarlar esiyor. Şirket HarmonyOS kullanacak.
Meizu Ve Huawei Arasında Neler Oluyor?

Huawei HarmonyOS işletim sistemi çok can yakacak gibi görünüyor. Android’e adeta savaş açan Huawei 2 Haziran’da HarmonyOS 2.0 işletim sistemini karşımıza çıkaracak. Şu sıralar pek çok akıllı telefonun da beta olarak kullanım deneyimi sunan şirket geçen gün bir duyuru ile de haberlerimiz de kendine yer bulmuştu. Edindiğimiz bilgilere göre HarmonyOS işletim sistemini üç farklı akıllı telefon markasının kullanacağı oraya çıkmıştı. 2021’in yarısına doğru ilerlediğimiz şu günler de Meizu adındaki Çinli şirketten yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Çinli akıllı telefon üreticileri 2021 yılın da haberlerimizden eksik olmadı. Özellikle Xiaomi ve OPPO hemen hemen her gün haberlerimiz de kendilerine yer buldular. Bugün gelen bilgiler ile HarmonyOS işletim sistemini kullanacak olan bir diğer Çin şirketi de belli oldu.

Meizu

Meizu

Meizu Huawei HarmonyOS Kullanacak

Özellikle Çin’de ve Asya ülkelerin de telefonlarını piyasaya süren şirket yeni bir haberler gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde de çeşitli sızıntılar ile haberlerimize konu olan Meizu’nun Huawei HarmonyOS işletim sistemi kullanacağı ortaya çıktı. 2 Haziran’da kararlı sürüme geçecek olan HarmonyOS şirketin yeni ürettiği cihazlar üzerinde yer alacak. Yani şirketin şuan ki telefon ve akıllı cihazları HarmonyOS’e geçiş yapmayacak. Piyasaya çıkacak olan yeni ürünler Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemi ile güçlenerek piyasadaki yerini alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.